به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب : ۲۷۷۰۰۴

مناظرات تاثیری در مشارکت نداشته است

مناظرات تاثیری در مشارکت نداشته است
گروه سیاسی: یك فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امکان ردصلاحیت کاندیداها در دقیقه ۹۰ وجود ندارد مگر اینکه در حین گفتگوها کسی به کسی بهتانی بزند که قابل اثبات نباشد و آن هم موجب به ردصلاحیت نمی‌شود بلکه باعث می‌شود که طرف شاکی خصوصی بشود و برود به دادگاه و شکایت کند.
 محمدصادق جوادی‌حصار، در خصوص لزوم مشارکت در انتخابات و نتیجه نظرسنجی‌ها اظهار کرد: بر اساس برخی نظرسنجی‌ها که می‌توان به آنها اعتماد کرد هنوز رشد چشمگیری به نظر نیامده است. اگر تغییراتی ایجاد شده باشد در حد یک درصد است و بعد از این نظرسنجی‌ها و گفتگوها تغییر جدی دیده نمی‌شود.
 او افزود: هنوز کار دارد تا مردم تصمیم بگیرند و در انتخابات شرکت کنند چون اصل مشارکت مردم شنیدن حرف‌های کاندیداها نبوده که تا به حال نشنیده باشند و حالا شنیده باشند و نظرشان عوض شود. عدم مشارکت به وجود آمده ناشی از اتفاقاتی است که طی این ۸ سال و در این ۱۵ سال اخیر در کشور رخ داده و رویکردی است که در مقوله انتخابات و مشارکت‌های مردمی وجود داشته و مقاومت‌هایی است که بر سر راه مطالبات ملی، وجود دارد.
جوادی حصار گفت: این مسائل است که مردم را از مشارکت ناامید کرده و یا انگیزه‌های آنها را کاهش داده است اگر این عوامل از بین برود ممکن است که افزایش انگیزه مشارکت در بین باشد ولی با این صحبت‌ها چیزی عوض نمی‌شود.او در خصوص حمله کاندیداها به دولت عنوان کرد: به نظر من این خطای تحلیل است. تصور آنها این است که عدم مشارکت مردم در انتخابات نتیجه عملکرد این دولت آقای روحانی است بنابراین سعی می‌کنند که بستر رای خود را که مخالفین دولت روحانی تشکیل می‌دهد، با این سخنان و با این هجمه‌ها تثبیت کنند. در حقیقت می‌خواهند توسط این رفتارها تاثیر دفاع اصلاح طلبانه از اصلاح طلبان و دولت و جریان اصلاحات را کاهش بدهند و کاری کنند که بستر رای خودشان تثبیت شده باقی بماند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص برخی اظهارات مبنی بر امکان رد صلاحیت کاندیداها در دقیقه ۹۰ خاطرنشان کرد: چنین چیزی امکان ندارد مگر اینکه در حین گفتگوها کسی به کسی بهتانی بزند که قابل اثبات نباشد و آن هم موجب به رد صلاحیت نمی‌شود بلکه باعث می‌شود که طرف شاکی خصوصی بشود و برود به دادگاه و شکایت کند. سیره مناظره‌های قبلی هم این را تایید نمی‌کند چون در مناظره‌های قبلی هم این اتفاق افتاده که کاندیداها علیه هم صحبت کردند و این درست نیست که کاندیداها علیه هم سخن بگویند و خدای ناکرده اهانت کنند اما این شیوه افشاگری و افشاگرانه در گذشته هم وجود داشته است.

 
برچسب ها: انتخابات
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


بي نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۱۹ ۱۴:۲۴
همه اينها در نظام مقام داشته اند ومملكت را به اين وضع فلاكت بار رسانده اند. رييس جمهور كاره اي نيست. (373750)