به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۲:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ ساعت ۰۹:۵۰
کد مطلب : ۲۷۷۱۲۲

چهار ماه زندان برای سیلی زدن به مکرون

چهار ماه زندان برای سیلی زدن به مکرون
گروه بین الملل: دادگاهی در شهر ولانس مردی که در هشتم ژوئن به صورت امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در جنوب شرقی کشور سیلی زد را به چهار ماه زندان محکوم کرد.
دامین ت. مردی که روز سه‌شنبه  به صورت امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در جریان بازدید او از روستایی در منطقه دروم، در جنوب شرقی این کشور سیلی زد را به ۱۸ ماه حبس محکوم کرده که ۱۴ ماه آن تعلیقی است.دامین ت. باید به دلیل سیلی بر رخ رئیس‌جمهوری فرانسه چهار ماه را در زندان سپری کند. این جوان ۲۸ ساله از آن زمان به بعد در بازداشت به‌سر می‌برد. او گفت که با این حرکت می‌خواست "نارضایتی" خود از سیاست مکرون را نشان دهد.دادستان عمل این فرد را "خشونتی عمدی" علیه رئیس‌جمهوری نامید و خواستار ۱۸ ماه حبس برای او طی محاکمه‌ای سریع شد. این فرد تا کنون پرونده‌ای نداشته و برای پلیس ناشناخته بود.
دادستان به دامین ت. که در دادگاه با تی‌شرتی سبز حضور یافت گفت، سیلی به صورت رئیس‌جمهوری عملی "کاملا غیر قابل قبول" بوده و او متهم به "اعمال خشونت علیه یک مقام دولتی" است.
دادستانی کل قبلا در لیون اعلام کرده بود که در جریان بازجویی گرایش این فرد به "جنبش جلیقه‌زردها"ی فرانسه و راست‌گرایان افراطی روشن شده بود.متهم گفت، وقتی روز سه‌شنبه در میان جمعیت با مکرون مواجه شد "بدون قصد قبلی" به صورت او سیلی زد.
او که از جمله بیکاران فرانسه است گفت، بدون تعلقی حزبی شریک "اعتقادات سیاسی دست راستی‌ها یا راست‌گرایان افراطی" است.
دوست او به نام آرتور س. که با تلفن همراه خود از سیلی خوردن مکرون فیلم‌برداری کرده نیز بازداشت شده که در تفتیش خانه‌اش کتاب "نبرد من" هیتلر، کتاب‌هایی در مورد رهبری جنگ، پرچم انقلاب روسیه و سلاح کشف و ضبط شده است.
آرتور س. نیز، از جمله متهم به مالکیت غیر قانونی سلاح شده است.


 
برچسب ها: فرانسه
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *