به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۲:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ ساعت ۰۹:۴۵
کد مطلب : ۲۷۷۱۴۸

صبح خود را با این دو نوشیدنی گرم آغاز نکنید

صبح خود را با این دو نوشیدنی گرم آغاز نکنید
گروه علمی: گر شما هم عادت دارید با معده خالی چای یا قهوه بنوشید باید گفت این نوشیدنی‌ها ممکن است بهترین و راحت‌ترین نوشیدنی‌ها محسوب شوند، اما نوشیدن آنها بلافاصله بعد از بیدار شدن در سکوت به بدن آسیب می‌رساند. نمی‌توانید صبح را بدون نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه شروع کنید؟ در ادامه بخوانید تا بدانید چرا باید از نوشیدن چای یا قهوه در صبح خودداری کنید و با بهترین زمان برای نوشیدن آنها آشنا شوید.

چای و قهوه ماهیتی اسیدی دارند و نوشیدن آنها با معده خالی تعادل اسید و باز را مختل می‌کند که می‌تواند منجر به اسیدیته یا سوءهاضمه شود. همچنین چای حاوی ترکیبی به نام تئوفیلین دارای اثر دهیدراته شدن است و به احتمال زیاد باعث یبوست می‌شود.

اول صبح بعد از نوشیدن چای یا قهوه باکتری‌های موجود در دهان قند را تجزیه می‌کنند که باعث افزایش سطح اسید در دهان و فرسایش مینای دندان می‌شود، همچنین برخی افراد صبح بعد از نوشیدن چای یا قهوه ترکیب شده با شیر نیز احساس نفخ می‌کنند.

بهترین زمان برای نوشیدن چای به طور معمول یک تا ۲ ساعت پس از خوردن غذاست. می‌توانید آنها را صبح نیز بنوشید، اما نباید معده خالی باشد و چای یا قهوه نخستین چیزی نیستند که بعد از بیدار شدن می‌خورید.اکثر افراد عصر چای همراه با میان‌وعده‌های دیگر می‌نوشند. نوشیدن قهوه قبل از ورزش به طور معمول توصیه می‌شود، زیرا در تامین انرژی و سوزاندن کالری اضافی به شما کمک می‌کند، اما در نظر داشته باشید از نوشیدن قهوه درست قبل از زمان خواب خودداری کنید زیرا باعث ایجاد اختلال در چرخه خواب می‌شود و حتی ممکن است چندین بار در طول شب باعث بیداری شما شود.

بعد از بیدار شدن از خواب می‌توانید یک فنجان آب گرم و لیموترش با کمی نمک و فلفل سیاه بنوشید. این نوشیدنی یک گزینه عالی برای کاهش وزن محسوب می‌شود، همچنین باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود. چای گیلوی یا آب آمله نیز برخی از گزینه‌های موثر برای تقویت ایمنی بدن هستند.اگر صبح خیلی تنبل هستید و نمی‌خواهید کار زیادی انجام دهید، فقط کافی است آب ولرم را با پودر تخم کتان بنوشید. این ترکیب به عنوان یک آنتی‌اکسیدان شگفت‌انگیز متابولیسم شما را بهبود می‌بخشد.
برچسب ها: چای قهوه