به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۳:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ ساعت ۰۹:۵۷
کد مطلب : ۲۷۷۱۵۴

شرکت در انتخابات کمک به امام زمان است

شرکت در انتخابات کمک به امام زمان است
گروه سیاسی: یك عضو خبرگان رهبری گفت: امروز شرکت ما در انتخابات به معنای اعلان یاری امام زمان (عج) است؛ باید زمان بگذرد و مشخص شود که ما وفادار هستیم یا نیستیم؛ آیا سختی‌ها، گرسنگی‌ها، تحریم‌ها و ... ما را از اماممان جدا می‌کند یا نه؛ همه باید مرد میدان بوده و با پایداری و ماندن در صحنه، به پیروزی نهایی برسیم.
آیت الله محسن اراکی، اظهار داشت: نظام سیاسی از نظر اسلام دارای دو پایه «مشروعیت» و «قدرت» است؛ هر نظام سیاسی اگر بخواهد نظام سیاسی مشروع و عادلانه ای بوده و تحقق پیدا کند، نیازمند به این دو پایه است.وی ابراز داشت: مشروعیت به این معناست کسی که می‌خواهد قدرت را در دست بگیرد، باید معلوم شود به چه حقی به چنین جایگاهی تکیه می‌زند؛ آیا او مشروعیت دارد یا خیر؟ چرا دیگری نیاید؟ او باید حقانیت داشته باشد و اگر حقانیت با او نباشد، نظام سیاسی جائر خواهد شد.
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه خاطرنشان ساخت: در نظام سیاسی اسلام گفته می‌شود این حقانیت از خدای متعال گرفته می‌شود؛ چراکه خدای متعال، فرمانرواست و او حق دارد جایگاه را به دیگران بدهد؛ مُلک دست خداست و فرمانروایی از آن اوست و تعیین جانشین، از آنِ خدای متعال است که اولین جانشین ایشان، رسول خدا(ص) بوده است و بعد از ایشان، ائمه اطهار (ع) به عنوان جانشینان تعیین شده و ولی فقیه نیز در دوران غیبت، جانشین امام معصوم (ع) مشخص شده است.عضو هیأت رئیسه جامعه مدرسین تصریح کرد: نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد، این است که مشروعیت نظام سیاسی به تنهایی کفایت نمی‌کند؛ چراکه بدون اطاعت و تمکین مردم برای حاکمیت حاکم عدل، نظام سیاسی ایجاد نخواهد شد.حاکمی که حاکمیت او مشروع است، اگر مردم، حامی و یاور او باشند، می‌تواند حکومت عدل را اجرا نماید و اگر مردم اطاعت و یاری نکردند، قدرت دست افرادی می‌افتد که همانند امروز، بشریت را به روزگار سیاه نشانده اند و که شاهد نمونه آن در سوریه، عراق، یمن، فلسطین، لبنان، افغانستان و ... هستیم.آیت الله اراکی اظهار داشت: مردم مسئولند که حاکم حق را یاری و نصرت کنند و علت تحقق غیبت امام معصوم (ع)، یاری نکردن مردم است؛ حادثه پیروزی انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) جهش اعلان یاری بود؛ به این معنا که جامعه اسلامی پیرو ائمه اطهار (ع) در ایران آماده شد و انقلاب اسلامی ایران را رقم زد.
وی با اشاره به اینکه همه باید پای صندوق‌های رأی بیایند، ابراز داشت: آمدن پای صندوق رأی به این معناست که به امام زمان (عج) و نائب ایشان، قدرت اعمال حکومت می‌دهیم و مطابق با آیات قرآن کریم، اگر این کار را انجام ندهیم، باید در روز قیامت پاسخگو باشیم. همه باید فکر کنیم که چه شد قریب به 50 سال پس از حکومت رسول خدا(ص)، حادثه کربلا رقم خورد و آن ظلم‌ها و ستم‌ها انجام شد؛ همه این مسائل به دلیل عدم یاری و نصرت امام زمان آن روز بود.
عضو هیأت رئیسه جامعه مدرسین تصریح کرد: برخی بیان می‌کنند چرا امام زمان (عج) ظهور نمی‌کند؟ که باید گفت قرار نیست امام زمان (عج) پس از ظهور، با معجزه پیروز شود؛ باید یاری و نصرت مردم به کمک امام زمان (عج) بیاید تا ایشان ظهور کرده و به پیروزی برسند؛ اگر قرار بود معجزه اتفاق بیفتد که در همان زمان رسول خدا (ص)، معجزه اتفاق افتاده بود و پس از ایشان، آن اتفاقات سخت و تلخ رقم نمی‌خورد.آیت الله اراکی اظهار داشت: ما در دوره ای حضور داریم که باید خود را برای پذیرایی از امام زمان (عج) و یاری ایشان در مقابله با تمام قدرت‌های جهانی آماده کنیم؛ این یاری با عدم خستگی از تحریم، گرسنگی، سختی‌ها و ... رقم خواهد خورد تا بتوانیم در رکاب ایشان به اهداف اسلام بلند دست پیدا نماییم.امام زمان (عج) منتظر ماست که ببیند ما چگونه عمل می‌کنیم؛ ملت ایران این افتخار را دارد که تاکنون پایداری خود را به اثبات برساند؛ البته امتحان‌ها و فتنه‌ها وجود دارد و با نیرنگ‌ها و تحریم‌ها و دشمنی‌های جدیدی در دوران گوناگون مواجه شده و خواهیم شد. امتحان امروز ما این است که علیرغم تمام مباحثی که بر ما گذشت و علیرغم توطئه‌ها و تحریم‌های دشمن، سر صندوق‌های رأی حاضر شویم و لبیک خود را به اماممان اعلام نماییم.
عضو هیأت رئیسه جامعه مدرسین تصریح کرد: حضور در انتخابات و دادن رأی به شخصی که اصلح می‌دانیم، لبیک به ندای هل من ناصر ینصرنی سیدالشهداست؛ امروز همچنان ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین (ع) بلند است و باید امام زمان خود را نصرت کنیم. امروز با حضور خود پای صندوق‌های انتخاباتی، بار دیگر با أمیرالمؤمنین و ائمه هدی (ع) تجدید عهد کرده و پیمان جدیدی خواهیم بست که در صحنه حاضریم و آماده یاری شما خواهیم بود.آیت الله اراکی اظهار داشت: تعجیل فرج امام زمان (عج) به آمادگی ما گره خورده است و امیدواریم با شرکت انبوه، شاهد انتخابات پرشور و نتیجه عالی برای کشور باشیم. امروز با شناختی که پیدا کرده ایم، شخص اصلح برای سکانداری امور اجرایی کشور، آیت الله رئیسی است و ان شاءالله پس از انتخاب، با کابینه‌ای جهادی، انقلابی، خستگی ناپذیر، متواضع، پاکدست، خدمت گذار حقیقی و فعال در میان مردم بتوانند از مشکلات موجود کشور بکاهند و امید را برگردانند.

 
برچسب ها: انتخابات
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۲۱ ۱۰:۲۷
عقل هم چیز خوبیه (373815)
۱۴۰۰/۰۳/۲۱ ۱۳:۱۰
امام زمان گردنت رو بزنه دروغگو (373823)
آرش
United States
۱۴۰۰/۰۳/۲۲ ۰۹:۲۶
اولش از امام زمان میگه .آخرش هم میگه به آقای ریسی رای بدید. این یعنی استفاده از ابزاری از دین و اعتقادات جامعه. (373848)