به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۳:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب : ۲۷۷۲۰۹

یک فیلم حاضر در «ونیز» مشخص شد

یک فیلم حاضر در «ونیز» مشخص شد
گروه فرهنگی: کارگردان برنده نخل طلای جشنواره کن با فیلم جدیدش «قدرت سگ» محصول نتفلیکس راهی جشنواره «ونیز» می شود. جین کمپیون کارگردان زن مشهور سینما که جایزه نخل طلای جشنواره «کن» را در کارنامه دارد، با فیلم جدیدش «قدرت سگ» راهی جشنواره «ونیز» می شود.در فیلم «قدرت سگ» محصول اوریجینال سرویس استریم نتفلیکس، بندیکت کامبربچ، کیریستن دانست و جسی پلمونس نقش های اصلی را بازی می کنند.

فیلمنامه «قدرت سگ» را جین کمپیون براساس رمانی به همین نام نوشته توماس سویج به رشته تحریر درآورده است.داستان این فیلم در دهه ۲۰ میلادی و حول دو برادر متمول اهلِ مونتانا می گذرد.جشنواره بین المللی فیلم «ونیز» از اظهارنظر درباره حضور فیلم «قدرت سگ» در این فستیوال خودداری کرده است.

جین کمپیون که به عنوان تنها کارگردان زن برنده نخل طلای «کن» شناخته می شود با جشنواره «ونیز» نیز بیگانه نیست، او پیش تر در سال ۱۹۹۰ سه سال قبل از موفقیت فیلم «پیانو»، با فیلم «فرشته ای کنار میزم» جایزه هیات داوران جشنواره «ونیز» را دریافت کرده بود.هفتاد و هشتمین دوره جشنواره ونیز قرار است بین روزهای یک تا ۱۱ سپتامبر امسال به ریاست بونگ جون هو کارگردان کره ای بر هیات داوران برگزار شود.
برچسب ها: سینمای جهان