به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب : ۲۷۷۲۱۸

ترامپ به بایدن: در دیدار با پوتین خوابت نَبَرد!

ترامپ به بایدن: در دیدار با پوتین خوابت نَبَرد!
گروه بین الملل: دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در آستانه دیدار جو بایدن و ولادیمیر پوتین رئیسان جمهوری آمریکا و روسیه به طعنه خطاب به بایدن گفت: مراقب باش در این دیدار خوابت نبرد و سلام گرم من را هم به پوتین برسان.
بایدن و پوتین برای اولین بار چهارشنبه این هفته ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) در ژنو دومین شهر پرجمعیت سوئیس دیدارمی کنند.ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود به دلیل روابطش با پوتین حتی از سوی جمهوریخواهان نیز مورد انتقاد قرار گرفت.
ترامپ از همان ابتدای پیروزی بایدن در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها از صفت «خواب آلود» برای بایدن استفاده کرد.
ترامپ در بیانیه‌ای گفت: برای بایدن در دیدارش با پوتین آرزوی موفقیت می‌کند.
در این بیانیه ترامپ آمده است: به رغم اخبار جعلی درباره این نشست آمریکا امتیاز زیادی را از جمله در جلب احترام پوتین و روسیه کسب کرد. به دلیل اخبار دروغ و ساختگی درباره روسیه که عمدتا ساخته ذهن دموکرات‌ها و هیلاری کلینتون فریبکار بود و برای آن هزینه می‌پرداختند آمریکا در نقطه ضعف قرار گرفت که من توانستم بر آن غلبه کنم.
طرفداری ترامپ از پوتین در حاشیه نشست هلسینکی در سال ۲۰۱۸ در مقابل ادعای جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا شدیدترین انتقاد‌ها را از سوی هم حزبی‌های جمهوریخواه ترامپ برانگیخت.
ترامپ همچنان تاکید دارد که روسیه دخالتی در این انتخابات نداشته است.
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفته است بایدن در دیدار این هفته خود به پوتین درباره اقدامات واشنگتن علیه این کشور در صورت ادامه حملات سایبری علیه اهداف آمریکا هشدار خواهد داد.
دیدار بایدن و پوتین بخشی از سفر هفت روزه رئیس جمهوری آمریکا به اروپا است که وی سفر خود را در سوئیس با دیدار با پوتین به پایان خواهد رساند.
سالیوان درباره اهمیت این سفر گفت: تا پایان این سفر انتظار می‌رود تا روسای هردو کشور پیامی آشکار را در زمینه راهبرد امنیتی اعلام دارند تا بتوان پیشرفت‌هایی درباره کنترل تسلیحات و دیگر تسلیحات هسته‌ای به منظور کاستن از تنش‌ها و ایجاد ثبات و احترام در روابط دوجانبه حاصل شود. 
برچسب ها: دونالد ترامپ
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *