به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۹:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب : ۲۷۷۳۷۴

کاوشگر چینی روی مریخ سلفی گرفت/تصاویر

کاوشگر چینی روی مریخ سلفی گرفت/تصاویر
گروه علمی: کاوشگر چینی ژورانگ چند عکس از جمله یک سلفی از مریخ به زمین ارسال کرده است.مریخ نورد چینی ژورانگ (Zhurong) تصاویر جدیدی از سیاره سرخ را به زمین ارسال کرده است.آنها دومین مجموعه عکس‌های منتشر شده توسط آژانس فضایی سرنشین دار چین (CMSA) هستند و نسبت به مجموعه اول، دقیق‌ترند و جزئیات بیشتری دارند.این تصاویر شامل چشم اندازی ۳۶۰ درجه از محیط اطراف محل فرود کاوشگر در منطقه utopia planitia واقع در نیم کره شمالی مریخ است.تصویری که در زیر دیده می‌شود از کنار هم قراردادن عکس‌هایی ساخته شده که دوربین نصب شده روی دکل کاوشگر، ثبت کرده است.

یک تصویر دیگر زمین اطراف منطقه فرود را نشان می‌دهد. علاوه بر آن در عکسی دیگر نشان می‌دهد کاوشگر ژورانگ توانسته پس از شارژ شدن باتری‌هایش، منطقه فرود را ترک کند.این تصویر در فاصله ۲۰ فوتی از محل فرود ثبت شده و ردی از حرکت کاوشگر روی سیاره را نشان می‌دهد.

همچنین این تصویر نشان داد پرچم چین زیر پلتفرم فرود دیده می‌شود.برای ثبت این تصویر کاوشگر حدود ۳۰ فوت به سمت جنوب حرکت کرد، دوربین را پایین آورد و به عقب رفت تا با لندر فرود یک عکس سلفی بگیرد.قرار است ژورانگ سه ماه در مریخ بماند و منطقه مورد نظر را بررسی کند. یکی از دلایل توجه کارشناسان به منطقه utopia planitia احتمال وجود ذخایر آب زیر سطح آن است که برای مأموریت‌های سرنشین دار در آینده کارآمد خواهد بود.
برچسب ها: مریخ