به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۹:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب : ۲۷۷۳۹۹

واکسن استنشاقی چین به آزمایش بالینی رسید

واکسن استنشاقی چین به آزمایش بالینی رسید
گروه علمی: کارشناس ارشد مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های چین گفت: محققان در حال انجام آزمایشات بالینی فاز ۱ و فاز ۲ بر روی واکسن استنشاقی ساخت چین هستند.وی گفت: پس از تکمیل مجموعه داده‌های کارآزمایی بالینی، متخصصان ایمنی و اثربخشی واکسن استنشاقی را بررسی می‌کنند.

کارشناس ارشد مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های چین افزود: واکسن‌های استنشاقی یا اسپری بینی به عنوان یکی از فناوری‌های واکسن چین برای مبارزه با کووید ۱۹ انتخاب شدند.واکسن استنشاقی با استفاده از اسپری به ذرات بسیار ریز تبدیل و با دم، وارد راه تنفسی و شش‌ها می‌شود و به این ترتیب ایمنی در بدن فرد گیرنده ایجاد می‌شود.

این واکسن  که توسط دانشگاه شیامن ، دانشگاه هنگ کنگ و داروخانه بیولوژیک «Beijing Wantai» تولید شده است، آزمایشات فاز ۱ و فاز ۲ را به پایان رسانده است. به گفته شائو ییمینگ، محققان از آزمایشات بالینی فاز ۳ در خارج از کشور برای ارزیابی بیشتر اثر واکسن استفاده می‌کنند.بر اساس گزارش‌های ارائه شده از سوی کمیسیون بهداشت ملی چین، بیش از ۸۴۵.۲ میلیون دز واکسن کووید ۱۹ در سراسر این کشور تجویز شده است.
برچسب ها: کرونا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *