به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۰:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ ساعت ۱۹:۱۳
کد مطلب : ۲۷۷۴۹۱
مهرعلی‌زاده:اشکنه خوردن و لنگ پوشیدن راه‌حل غلبه بر بحران‌ها نیست

سید محرومان تبدیل به سید مرحومان نشود

سید محرومان تبدیل به سید مرحومان نشود
گروه سیاسی: محسن مهرعلیزاده از نامزدهای ریاست جمهوری گفت: جوانان نخبه ای که عرصه برای آنها تنگ شده الان باید روی صندلی هوایما نشسته و می خواهند فرار کنند.
وی گفت:این‌که امروز کشور با بحران اعتماد اجتماعی مواجه است؛ علی‌رغم توصیه‌های مکرر مسئولین و تبلیغات شبانه‌روزی و پوسترهای رنگارنگ هنوز فضای انتخابات سرد و بی‌روح است. به دلیل بی‌اعتمادی مردم به میزان تاثیرگذاری آنان و ناامیدی از رویاهایی است که داشتند و برآورده نشده است.در طی سال‌های گذشته موضوعاتی مانند زنان، جوانان، اقوام و مذاهب مفاهیم اصلی خود را از دست داده‌اند. امروز همچنین آنقدر عرصه بر جوانان تنگ شده است که به جای نشستن بر روی صندلی‌های مدیریتی روی صندلی‌های هواپیما بنشینند و کشور را ترک کنند؛ جوانانی که هزاران دلیل برای رفتن دارند و یک دلیل برای ماندن ندارند.
امروز علی‌رغم توصیه‌های زیبای حفظ وحدت، اهل سنت را بی‌دلیل از حضور در عرصه‌های مدیریتی بازداشته‌ایم و حتی از مراکز فرهنگی آنها دچار محدودیت‌هایی هستند. امروز تبلیغ زندگی اشرافی مسئولان و همچنین اکتشاف اختلاس‌های چند هزار میلیاردی نهال امید را در دل محرومان و مستضعفان خشکانده است.
برنامه من در دولت زندگی بازگرداندن اعتماد به مردم و دمیدن روح امید در کالبد جامعه است. توجه به زنان و جوانان فراهم کردن شرایط برای ایفای بخش موثر و عادلانه ایشان در مدیریت کشور؛ ایفای نقش‌هایی نظیر مریم میرزاخانی‌ها و مریم بختیاری‌ها.توجه به اهل سنت و همچنین شهرهای مرزی در برنامه‌های من است،در دولت زندگی خود را موظف به جبران کمبودهای گذشته می‌دانم و بهره‌گیری از وضعیت نخبگان اهل سنت را در سطوح عالی مدیریتی کشور مورد توجه قرار می دهم.
درباره اظهارات اقای زاکانی هم بگویم، توجه کردن به کرسنت خوب است اما باید به FATF توجه شود؛ به جای دیوارنوردی‌های مختلف و آب در آسیاب ترامپ ریختن، به گشایش‌ها و وضعیت کشور در دولت اصلاحات نیز اشاره کنیم.وی افزود:امروز جوان‌های ما در نورولینک و ناسا و بزرگ‌ترین پروژه‌های بین‌المللی کار می‌کنند.مردم دارند می‌پرسند آیا کرونا خطرناک است و باید در خانه بمانیم و کسب و کارها باید تعطیل شود؟ پس چرا آقای رییسی به خوزستان رفتند و برای شوآف و خودنمایی مردم را به خطر انداختند؟مردم دارند می‌پرسند بالاخره کرونا خطرناک هست یا نیست؟
نگران این هستیم که سید محرومان تبدیل به سید مرحومان شوند. کاری شده که مرجعیت رسانه از تهران به لندن انتقال پیدا کرده و کمتر از ۱۰ درصد مردم اخبار را از رسانه ملی دریافت می‌کنند. 
برچسب ها: انتخابات