به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۰:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ ساعت ۱۹:۴۰
کد مطلب : ۲۷۷۷۰۲

در این شهر، واکسن بزنید، خودرو برنده شوید

در این شهر، واکسن بزنید، خودرو برنده شوید
گروه جامعه: شهردار مسکو گفت در تلاش برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون کووید-۱۹ در این شهر، در اوج‌گیری عفونت‌ها، شهروندانی که واکسن روسی کرونا را بزنند، در قرعه‌کشی ماشین‌ رایگان شرکت داده می‌شوند. پایتخت روسیه روز یکشنبه (۲۳ خرداد) ۷۷۰۴ مورد جدید عفونت کرونا گزارش کرد که بالاترین میزان روزانه از ۲۴ دسامبر (۴ دی) تا به حال است. مقامات روسیه همچنین ۱۴۷۲۳ مورد کرونا از سراسر این کشور گزارش کردند که بالاترین میزان روزانه از ۱۳ فوریه (۲۴ بهمن) تا به حال است.

سرگئی سوبیانین روز شنبه به ساکنان مسکو گفت در هفته‌ آینده سرکار نروند تا به فروکش کردن انتشار ویروس کمک شود و عملا یک تعطیلات عمومی طولانی‌مدت را اعلام کرد.شهردار روز یکشنبه هم در یک پست وبلاگی نوشت: «این فقط راه‌حلی موقتی است. برای جلوگیری از وضع محدودیت‌های جدید و تضمی بهبودی مداوم وضعیت ما به سرعت بخشیدن به واکسیناسیون نیاز داریم.»

سوبیانین به طور علنی از اینکه شمار بسیار اندکی از ساکنان مسکو حاضر به واکسن زدن شده‌اند، انتقاد کرده است. او دروز یکشنبه ارقام جدیدی درباره شمار افراد واکسینه‌شده در مسکو ار بیان نکرد. او گفت تا ۲۱ مه (۳۱ اردیبهشت) ۱.۳ میلیون نفر از جمعیت بیش از ۱۲ میلیون نفری این شهر یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند.
سوبیانین گفت برای ترغیب افراد به واکسن زدن، هر فرد بالای ۱۸ سالی که دو دوز واکسن کرونا را در فاصله ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد)‌ تا ۱۱ ژوئیه (۲۰ تیر) تزریق کرده باشد، به طور خودکار وارد یک قرعه‌کشی برای بردن ماشین رایگان می‌شود.

به گفته او هر هفته پنج ماشین به قیمت یک میلیون روبل (۱۳۹۰۰ دلار) به این شیوه به مردم واگذار خواهد شد.
روسیه نخستین کشوری در جهان بود که پیش از شروع کارآزمایی بالینی مرحله نهایی یک واکسن کرونا (واکسن اسپوتنیک V) را برای استفاده داخلی تایید کرد. روسیه از ماه دسامبر (آذر) عرضه واکسن اسپوتنیک V را شروع کرد و به سرعت تقریبا هر کسی در مسکو می‌توانست این واکسن را تزریق کند.
مرجع : همشهری آنلاین
برچسب ها: واکسن کرونا