به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۹:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ ساعت ۰۹:۳۶
کد مطلب : ۲۷۸۱۴۱
چالش‌های عجیب آب در اهواز

کارگران خوزستانی یکسال حقوق نگرفتند!

کارگران خوزستانی یکسال حقوق نگرفتند!
گروه اقتصادی: پرسنل آبفای خوزستان، بیش از یک سال است که حقوق دریافتی و حق بیمه نداشته‌اند و به سختی امورات زندگی خود را می‌گذرانند.نماینده مردم خوزستان می‌گوید که ما پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم ولی همچنان مشکل حل نشده است. مشکلات عجیب آب و فاضلاب در خوزستان ادامه دارد و در حالی که این استان مدت‌ها با ورود فاضلاب شهری به خانه‌های مردم مواجه بوده و کیفیت و طعم نامناسب آب آشامیدنی شهری آن خبرساز شده است، حالا خبر می‌رسد که پرسنل آبفای خوزستان مدت زیادی است که حقوق دریافتی و حق بیمه نداشته‌اند و به سختی امورات زندگی خود را می‌گذرانند.
 
یکی از پرسنل آبفای خوزستان مدعی شده است که کارکنان رسمی آبفای خوزستان، ۴ ماه، پرسنل طرحی ۷ ماه و نیروهای خدماتی این سازمان، ۱۵ ماهی است که حقوق دریافتی نداشته‌اند.مجتبی یوسفی، نمایده مردم اهواز و باوی با تایید این موضوع  می‌گوید: ادغام آب و فاضلاب شهری و روستایی، قبل از این مجلس اتفاق افتاده و ما از روز اول گفتیم که اگر بناست ادغامی صورت بگیرد، نباید صرفا به دلیل ادغام‌های دیگر وزارت‌خانه‌ باشد و نباید بدون فکر و زیرساخت مناسب دست به چنینی عملی بزنیم.

نماینده مردم خوزستان ادامه می‌دهد: ادغام اگر به روش درست خود انجام شود، به خودی خود بد نیست اما در خوزستان، بعد از ادغام، بحران به آب و فاضلاب شهری انتقال پیدا کرد.او دلیل به تعویق افتادن پرداخت حقوق کارکنان را سو مدیریت می‌داند و اشاره می‌کند: این عقب‌افتادگی حقوق پرسنل آب و فاضلاب خوزستان به دلیل سو مدیریت مدیران وقت آنان بوده است و البته وزارت‌خانه باید پیگیر این ماجرا می‌شد.

یوسفی درباره پیگیری‌های انجام شده می‌گوید: چند ماهی است که حقوق و حتی بیمه این پرسنل پرداخت نشده است و من به عنوان نماینده این مردم در صحن علنی مجلس این موضوع را مطرح کردم و از وزیر نیرو هم در این باره سوال کرده‌ام اما متاسفانه این مشکل تا به امروز حل نشده است اما ما این مساله را باز هم پیگیری می‌کنیم.
این نماینده مجلس تاکید می‌کند: مشکلات شهر اهواز، به خودی خود زیاد است و نباید بپذیریم که یک نهاد دیگر هم دوباره گرفتار چنین مشکلاتی شود.
مرجع : تجارت نیوز
برچسب ها: بحران آب اهواز
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *