به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۴۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ ساعت ۱۷:۲۴
کد مطلب : ۲۷۸۲۴۰

بازگشایی تاج‌محل با کاهش آمار ابتلا در هند

بازگشایی تاج‌محل با کاهش آمار ابتلا در هند
گروه فرهنگی: همزمان با کاهش موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در هند، دهلی‌نو بنای مشهور تاج محل و چندین بنای توریستی دیگر را بازگشایی کرد.بر این اساس، از امروز 650 گردشگر می‌توانند روزانه از تاج محل بازدید کنند. دمای بدن آنها در گیت‌های ورودی تاج محل بررسی می‌شود، استفاده از ماسک برای ورود به این بنا اجباری است، و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در آن رعایت می‌شود.

تاج محل حدود 2 ماه پیش و همزمان با افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کووید-19 در هند تعطیل شده بود.وزارت بهداشت هند روز چهارشنبه از ابتلای 62 هزار و 224 نفر به کووید-19 در 24 ساعت اخیر خبر داد که در قیاس با ابتلای روزانه بیش از 400 هزار نفر به این بیماری در ماه آوریل (2 ماه پیش)، کاهشی چشمگیر به شمار می‌رود.

همچنین در 24 ساعت اخیر، 2 هزار و 542 نفر در هند بر اثر ابتلا به کووید-19 جان باختند که مجموع قربانیان کرونای این کشور را به 379 هزار و 573 نفر می‌رساند. به باور تحلیلگران، آمار واقعی مبتلایان و قربانیان بسیار بیشتر از ارقام اعلام‌شده است.شهر آگره -- سومین شهر بزرگ ایالت اوتار پرادش -- که تاج محل در آن واقع است، روز سه‌شنبه 10 مورد ابتلا به کووید-19 را ثبت کرد. این رقم در ماه آوریل، روزانه 500 نفر بود.
برچسب ها: تاج‌محل هند