به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ ساعت ۱۷:۵۲
کد مطلب : ۲۷۸۲۵۳

افزایش ۱۰۰ میلونی وام مسکن در راه است؟

افزایش ۱۰۰ میلونی وام مسکن در راه است؟
گروه اقتصادی: طبق شنیده‌ها، وام بانکی طرح اقدام ملی مسکن از ۱۵۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد. یک مقام آگاه از افزایش سقف وام مسکن ملی به ۲۵۰ میلیون تومان خبر داد که شامل ثبت‌نامی‌های جدید می‌شود.هرچند به دلیل سفر معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به سوریه هنوز موضوع به صورت رسمی اعلام نشده اما شنیده‌ها از منابع موثق حاکی از آن است که فرایند افزایش میزان تسهیلات توسط وزارت راه و شهرسازی به انجام رسیده و متقاضیان جدید طرح اقدام ملی مسکن امکان دریافت تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومانی را خواهند داشت.

به همین علت انتظار می‌رود با افزایش سقف وام طرح اقدام ملی مسکن، این طرح با استقبال بسیار بالایی مواجه شود.هفته گذشته «محمود محمودزاده»معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از آغاز مرحله پنجم ثبت نام متقاضیان این طرح در ۲۴۶ شهر کشور خبر داده بود و این ثبت نام تا پایان روز جاری هم ادامه دارد و قرار بر این است که به ثبت نامی‌های جدید نیز این وام تعلق گیرد.

باید دید با این میزان تامین مالی که به واسطه افزایش سقف تسهیلات اعطایی طرح اقدام ملی مسکن صورت گرفته و به دنبال آن سهم آورده متقاضیان به شدت کاهش خواهد داشت، استقبال مردم تا چه حد افزایش خواهد داشت.
گفتنی است در حال حاضر ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی در سراسر کشور در مراحل مختلف ساخت قرار داد و مرحله پنجم ثبت نام مسکنی ملی هم آغاز شده‌است.
مرجع : ایلنا
برچسب ها: وام مسکن