به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۹:۰۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ ساعت ۲۲:۵۲
کد مطلب : ۲۷۸۲۶۵

نامه همتی به مردم در مورد انتخابات

نامه همتی به مردم در مورد انتخابات
گروه سیاسی: عبدالناصر همتی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نامه‌ای خطاب به مردم ایران منتشر کرد.
متن نامه به این شرح است:
نامه‌ای به ایران
به نام خدا
مردم ایران
سلام
من عبدالناصر همتی فرزند ایران، یکی از شما و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ هستم و این نامه را در آخرین لحظات مبارزات انتخاباتی خطاب به تک تک شما می‌نویسم.
در ۲۴ ساعت آینده مهلت تبلیغات انتخاباتی تمام می‌شود و به دور از هیجان این فرد فرد شما در خانه و خانواده‌ها هستید که فکر می‌کنید و تصمیم می‌گیرید و سرنوشت ما را تعیین می‌کنید.
گاه فقط حتی یک رای؛ آری یک رای می‌تواند سرنوشت یک ملت را نه برای چهار سال بلکه برای چهل سال آینده تعیین کند.
اغراق نمی‌کنم و دروغ نمی‌گویم. شما در مناظره‌های تلویزیونی دیدید که من وعده‌ی غیرقابل عملی ندادم. چون نمی‌خواهم به شما دروغ بگویم. الان هم دروغ نمی‌گویم حتی یک رای شما نوجوان رای‌اولی یا بانوی خانه‌دار یا کارمند و کارگر عزیز می‌تواند سرنوشت ایران را تغییر دهد. روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ تنها روزی است که همه ما برابریم. رای روستانشین دورترین استان ایران یا رای شهروندان پایتخت برابر است. رای بی‌قدرتان با رای قدرتمندان برابر است. من نامزد ریاست‌جمهوری شده‌ام تا این برابری حفظ شود. دروغ‌هایی که به شما می‌گویند رئیس‌جمهور تعیین شده است را باور نکنید.

دروغ‌هایی که به شما می‌گویند همه از فلان نامزد حمایت می‌کنند را باور نکنید.
دروغ‌هایی که به شما می‌گویند چه رای بدهید و چه رای ندهید فلان نامزد رئیس‌جمهور می‌شود را باور نکنید.
دروغ‌هایی که به شما می‌گویند رئیس‌جمهور هیچ قدرتی ندارد و هیچ کاری نمی‌تواند بکند را باور نکنید.

مردم عزیز ایران
سال‌های ۸۴ تا ۹۲ را از یاد نبرید. سال‌هایی که بنای ظالمانه‌ترین تحریم‌ها علیه ایران گذشته شد را از یاد نبرید. سال‌هایی که همه جناح‌های سیاسی به جان هم افتادند را از یاد نبرید. سال‌هایی که بهترین جوانان ایران آسیب دیدند را از یاد نبرید. سال‌هایی که همه از رای دادن پشیمان شده بودند را از یاد نبرید. سال‌هایی که همه دنبال‌ رای‌های گمشده خود می‌گشتند را هم از یاد نبرید.
ما می‌توانیم معترض باشیم اما منفعل نباشیم، ما می‌توانیم از دولت‌های قبل ناراضی باشیم، اما قهر نکنیم، نتیجه قهر شما پیروزی نیست، شکست است. با رای ندادن شما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. افرادی با کمترین آرا می‌توانند رئیس‌جمهور شوند و مثل یک رئیس‌جمهور با رای بالا بر شما حکومت کنند. هر کسی که از حق رای خود صرف‌نظر کند در واقع به همان کسانی رای داده است که از دست آنها عصبانی است.
هر کسی که از حق رای خود صرف‌نظر کند به کسانی رای داده است که می‌گویند رای مردم اهمیتی ندارد.هر کسی که از حق رای خود صرف‌نظر کند به کسانی رای داده است که می‌خواهند یک دولت ضعیف در ایران به قدرت برسد تا بتوانند ایران را به عقب بازگردانند و به هر بهانه‌ای از ایران باج بگیرند.
می‌دانم که از دست سیاستمداران عصبانی هستید. من با زبان سیاست با شما حرف نمی‌زنم. من با زبان قدرت با شما حرف نمی‌زنم. من قدرتم را از شما می‌گیرم. من آمده‌ام که از دولت، سیاست‌زدایی کنم. من آمده‌ام که صدای سومی باشم میان این جناح و آن جناح. من آمده‌ام که یک دولت کارآمد بسازم که شایسته‌ی یک ملت روزآمد باشد. شما حق دارید بدون تحریم، بدون کمبود، بدون رکود،‌ بدون توهین،‌ بدون تحقیر زندگی کنید.شما حق دارید در رفاه، با آزادی، با عدالت، با احترام و با شادی زندگی کنید.
فکر نکنید اگر رای ندهید سیاست‌بازان دست از سر شما بر می‌دارند! سیاست‌بازان از رای ندادن شما خوشحال می‌شوند چون هر کس را می‌خواهند به قدرت می‌رسانند و انتخابات را به انتصابات بدل می‌کنند. آنان قدرت را از قدرتمندان می‌گیرند نه از شهروندان.

عزیزان من
من کار خودم را کرده‌ام. در برابر نامزد قدرتمندان، نامزد شهروندان شدم و در اوج ناامیدی تلاش کردم روزنه‌ای به امید باز کنم. اکنون نوبت شماست. رای شما به من باعث افتخار من است. از یک رای تا میلیون‌ها رای‌تان را بر دیده می‌گذارم و می‌بوسم و سوگند می‌خورم به تک تک آرای شما وفادار باشم و هر هفته و هر ماه و هر سال صادقانه با شما حرف بزنم و گزارش پیشرفت‌ها و موانع و راه‌حل‌ها را بدهم. اما آنچه از رای به من مهمتر است اصل رای دادن شماست. اگر رای ندهید اساس جمهوریت در خطر قرار می‌گیرد. اگر رای ندهید حق تعیین سرنوشت خود را به کسانی واگذار کرده‌اید که می‌خواهند برای شما رئیس‌جمهور انتخاب کنند.
اگر قدرتمندان متوجه شوند با کمترین رای می‌توانند در قدرت بمانند دیگر هرگز برای رای دادن شما احترام قائل نخواهند شد و یاد می‌گیرند با کمترین رای و بیشترین زور بر شما حکومت کنند.
من عبدالناصر همتی جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در خانه نمی‌مانم، شما هم در خانه نمانید. کنار من باشید. هر یک نفر شما با ده نفر پای صندوق رای بیایید. مطمئن باشید که در انتخابات با رای‌دهندگان بالا پیروزی از آن ماست.
ما می‌توانیم... ما با هم می‌توانیم

 عبدالناصر همتی- فرزند ایران
۲۶ خرداد ۱۴۰۰
 
برچسب ها: انتخابات

Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۲۶ ۲۳:۴۵
آقای همتی بزرگوار ما با هم هستیم. (374034)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۰۶:۰۱
برو گم شو رانت خور چهل و دوساله کارگزارانی (374035)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۰۶:۲۰
ایشان از هاشمی، خاتمی و روحانی که قویتر نیست. اسلاف ایشان چه کاری می توانستنددر آن 24 سال بکنند که نکردند و حال همتی بی سروزبون می خواد انجام بده. این دور باطل را تمام کنید. (374036)
معلمیناامید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۰۷:۴۴
انشاا...که همینطور باشه و اگه رای اوردی پشت ملت باشید (374038)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۰۸:۲۹
از کجا معلوم یک محمدعلی وکیلی در پیتی دیگر از آب درنیاید. (374041)
۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۰۸:۵۳
کسی که وعده اب ونان میده باید از اودوری کرد . (374042)
۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۰۹:۱۵
استان همدان از مظلوم ترین استانهای ایرانه که هیچ ربیس جمهوری به اون توجه نکرده شاید حداقل آقای همتی با توجه به زادگاهش تغییری اساسی در استان همدان و استانهای غرب و محروم کشور بده . (374043)
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۰۹:۳۴
بازم دروغهای روحانی سوم تکرار شد.... (374044)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۱۰:۴۷
ایشان قطعا از محمدعلی وکیلی توزردتر از آب درخواهد آمد. خودتان را نزد افکار عمومی خراب نکنید. (374050)