به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ساعت ۱۸:۱۹
کد مطلب : ۲۷۸۳۰۹

اتهام‌ رفتارهای نژادپرستانه سربازان آلمانی

اتهام‌ رفتارهای نژادپرستانه سربازان آلمانی
گروه بین الملل: رفتار نژادپرستانه، یهودی‌ستیزانه و تعرض جنسی گروهی از سربازان آلمانی موجب شد که وزیر دفاع یک جوخه از نیروهای این کشور در لیتوانی را به کشور فرا خواند.
این اتهام‌ها را ابتدا نشریه «اشپیگل» منتشر کرده بود. این سربازان بخشی از نیروهای آلمان بودند که با ناتو همکاری می‌کردند.«آنگرت کرمپ کارن‌بائر»، وزیر دفاع آلمان، با اعلام خبر بازگرداندن نیروهای این کشور در توییتر، گفت که این رفتارها «با جدیت تمام مجازات» می‌شود.این نیروها برای آموزش سربازان محلی در بعضی کشورهای شرق اروپا حضور دارند. ناتو، این سربازان را برای مقابله با نیروهای روسیه آموزش می‌دهد.
خانم کرمپ کارن‌بائر در توییت خود نوشت: «خلاف‌کاری بعضی از سربازان در لیتوانی، مثل یک سیلی به صورت همه ارتش آلمان است که هر روز در حال خدمت برای حفظ امنیت کشورمان هستند.»او گفت که کل جوخه «به سرعت» به آلمان بازخواهند گشت و هرگونه تحقیقات در آلمان انجام خواهد گرفت.بنا به آنچه که اشپیگل نوشته، اتفاقات در یک مهمانی در هتلی در اواخر ماه آوریل در لیتوانی روی داده است.بخشی از نیروها متهم هستند که سربازی دیگر را مسخره کردند، او را تهدید به خشونت کردند و از تعرض جنسی فیلمبرداری کرده‌اند. در این فهرست، خواندن شعرهای یهودستیزانه هم آمده است.اتهام‌های دیگری هم بعدا اضافه شد که آزارهای جنسی و نژادی نیز در این جوخه معمول بوده است. اشپیگل نوشته است که بعضی از سربازان گزارش کرده‌اند که در روز ۲۰ آوریل، بعضی‌ها به مناسبت سالگرد تولد آدولف هیتلر آواز می‌خواندند.دولت آلمان در سال‌های اخیر مجبور به اقدام علیه تندروهایی شده بود که در نیروهای مسلح این کشور نفوذ کرده بودند.سال‌ پیش وزیر دفاع آلمان مجبور به منحل کردن بخشی از نیروهای کماندویی "کی اس کی" شد که احتمالا با راست‌گرایان تندرو در تماس بودند.در سال ۲۰۱۷ وقتی که یادگاری های دوره نازی‌ها در میان دارایی‌های بعضی از سربازان پیدا شد، ارتش آلمان تحقیق درباره همه سربازان را شروع کرد.پلیس آلمان هم با مسئله تندروی در میان نیروهایش مواجه است.
هفته گذشته نیروی ویژه پلیس فرانکفورت، منحل شد. چند نفری از اعضای این نیرو در گروه‌های گفت‌وگوی اینترنتی راست‌گرایان افراطی بودند که در آنجا تصاویر هیتلر و صلیب شکسته دیده می‌شد.

 
برچسب ها: آلمان