به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۹:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ ساعت ۰۹:۴۰
کد مطلب : ۲۷۸۷۱۶

یوان دیجیتال به خودپرداز بانک‌ها رسید

یوان دیجیتال به خودپرداز بانک‌ها رسید
گروه اقتصادی: امکان تبدیل یوان دیجیتال به وجه نقد در ۳۰۰۰ دستگاه خودپرداز نصب شده در سراسر چین فراهم شده است. بانک صنعت و بازرگانی چین که یکی از اجزای اصلی توسعه پروژه ارز دیجیتالی ملی چین محسوب می‌شود از قابلیت جدیدی برای مشتریان خود رونمایی کرد که طی آن به افراد امکان تبدیل یوان دیجیتال به وجه نقد در ۳۰۰۰ دستگاه خودپرداز نصب شده در سراسر این کشور را می‌دهد. بع این ترتیب این بانک چینی به نخستین بانکی در چین تبدیل می‌شود که چنین امکانی را برای مشتریان خود راه اندازی می‌کند.

هدف از این کار، تسهیل تبدیل ارز دیجیتالی به شکل نقد در چین عنوان شده است. قرار است به تدریج بانک‌های بیشتری در چین این امکان را برای مشتریان خود فراهم کنند: بانک کشاورزی چین که یکی از چهار بانک بزرگ این کشور نیز محسوب می‌شود به طور آزمایشی امکان برداشت وجه نقد از ۱۰ خودپرداز در پایتخت را برای دارندگان یوان دیجیتالی فراهم کرده است.

طبق اعلام بانک مرکزی چین، یوان دیجیتال به صورت سراسری و رسمی در جریان برگزاری مسابقات المپیک زمستانی چین در سال ۲۰۲۲ راه اندازی خواهد شد. این ارز که پرداخت الکترونیکی دیجیتالی نامیده می‌شود دارای برخی از ویژگی‌های ارز‌های دیجیتالی موجود در بازار نیز خواهد بود، اما در برخی خصیصه‌ها با آن‌ها تفاوت دارد.

به تدریج قرار است یوان دیجیتالی جایگزین وجه نقد شود. با استفاده از گوشی‌های هوشمند می‌شود تراکنش‌های مربوط به ارز‌های دیجیتالی را انجام داد. دارندگان این ارز همچنین امکان انتقال یوان دیجیتال بین حساب‌های یکدیگر را خواهند داشت. هنوز در بسیاری از شهر‌های بزرگ چین مراحل آزمایشی یوان دیجیتالی در حال انجام است، اما مقامات چینی در نظر دارند میلیون‌ها واحد از ارز‌های دیجیتالی خود را از طریق روش‌های مختلف از جمله بخت آزمایی در اختیار شهروندان این کشور قرار دهند.
برچسب ها: ارز ديجيتالي