به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب : ۲۷۸۷۹۴

این گوی و این میدان آقای رئیسی

این گوی و این میدان آقای رئیسی
گروه سیاسی: روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله خود با عنوان این گوی و این میدان نوشت:  ما مردم ایران، به جناح اصولگرا یک حاکمیت یکدست بدهکار بودیم که حالا با انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ تحقق پیدا کرده است. هر سه قوه باضافه شورای نگهبان، نیرو‌های نظامی و سایر اندام‌های حاکمیتی از یک جناح هستند و مردم بدهی خود را پرداخت کرده‌اند، باقی می‌ماند وعده‌های بسیار شیرین و رویائی که این جناح داده است. اگر بپذیریم که بحران اقتصادی کنونی نتیجه بی‌برنامگی و عدم مدیریت دولت روحانی است و مخالفان او، یعنی همان‌ها که اکنون قدرت یکپارچه را به اختیار خود درآورده‌اند، در کار او کارشکنی نکرده‌اند، حالا باید منتظر باشیم آن‌ها بر بحران اقتصادی کشور غلبه کنند و معیشت مردم را از وضعیت دشوار کنونی نجات بدهند و رفاه را برای همگان فراهم کنند.
 در زمینه سیاست خارجی هم همان جریان‌های تصمیم‌ساز، تمام‌قد در برابر هر اقدامی که بتواند بن‌بست‌ها را بشکند و راه‌های تنفس روابط بین‌المللی را باز کند خواهند ایستاد. بدون کنار زدن این جریان‌ها و یا قانع ساختن آن‌ها به تغییر روش‌هایشان، دولت سیزدهم نمی‌تواند در عرصه سیاست خارجی توفیقی به دست بیاورد. گمانه‌زنی‌هائی وجود دارند که می‌گویند ابزار‌های حاکمیتی برای موفق ساختن دولت سیزدهم و روا جلوه دادن حاکمیت یکدست، تلاش‌های زیادی برای کوتاه آمدن در زمینه‌های مختلف سیاست داخلی و خارجی به عمل خواهد آورد.پول‌پاشی به مدد امکانات مالی گسترده‌ای که این مجموعه در اختیار دارد با هدف تسکین موقت درد‌های معیشتی مردم نیز یکی دیگر از گمانه‌هاست. برداشتن موانع راه و جلوگیری از کارشکنی‌ها در عرصه سیاست خارجی و مدیریت داخلی که تاکنون وجود داشته است نیز ازجمله ابزارهائی هستند که برای تحقق موفقیت دولت سیزدهم مورد استفاده قرار خواهند گرفت.این‌ها قطعاً در حل مشکلات موجود موثر خواهند بود و التهاب‌های کنونی را کاهش خواهند داد. این‌ها همه به موفقیت حاکمیت یکدست کمک خواهند کرد البته به این شرط که دولت برخاسته از این حاکمیت، به آزادی‌های مشروع و مذکور در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی از قبیل آزادی بیان، آزادی قلم و حقوق شهروندی پای‌بندی عملی نشان دهد.


 

۱۴۰۰/۰۳/۳۰ ۱۳:۳۰
کمی صبر کنید. به زودی آواهای شوم «مردم انتخاب دقیقی نکردند»، «این ها فرقه انحرافی هستند»، «این ها لیبرال هستند» و صدها انگ مشابه از سوی ارتجاع تحریم خواه برخواهد خاست و باز هم کشور دچار بن بست خواهد شد. (374142)
۱۴۰۰/۰۳/۳۰ ۱۴:۵۱
خیلی پررویی اونم نجومی.

فقط یه دولت یک دست بدهکاری.

حداقل ۸ ساله خون مردمو مکیدید فقط یه دلت بدهکاریت..

پر رویی نجومی (374143)
۱۴۰۰/۰۳/۳۰ ۱۶:۴۶
موافقم
اما۱۴۰۴ دیگه بهانه قبول نیست و اصلاح طلبان هم با پالایش خود و پاک شدن از بدلیها و اونها که دنبال کاندید اجاره ای و اعتدالی بودند با یک نیروی قوی وارد گود شوند (374148)
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۴/۰۱ ۰۸:۳۲
8سال طول میکشه گند روحانی رو جبران کرد
نویسنده مشخصه از سر لجاجت مطلب نوشته (374187)