به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۳:۵۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب : ۲۷۹۰۰۵

در یک سال اخیر سود در کدام بازار بوده است؟

در یک سال اخیر سود در کدام بازار بوده است؟
گروه اقتصادی: در بین بازارهای طلا، دلار، بورس و سکه تنها بازار سرمایه‌ است که در یک سال اخیر رشد نداشته، اما سه بازار دیگر هم‌پای هم رشد کرده‌اند.

بورس
شاخص کل بورس که خرداد پارسال روزهای اوج خود را سپری می‌کرد و در یک روز ۴۰ هزار واحدی رشد می‌کرد حالا کج‌دار و مریز حرکت می‌کند.براساس داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل بورس در پایان خرداد پارسال روی سطح یک میلیون و ۲۷۰ هزار واحدی قرار داشت اما در حال حاضر روی سطح یک میلیون و ۱۶۶ هزار واحدی ایستاده است.شاخص کل در یک سال اخیر ۱۰۴ هزار واحد افت کرده که بازدهی منفی ۸٫۱  درصدی را برای سرمایه‌گذاران بورسی داشته است.

طلا
در مقابل بورس سه بازار طلا، سکه و ارز رشد کرده‌اند اما رشد یکسان. طلای ۱۸ عیار در این یک سال ۲۴۷ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.طبق داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، هر گرم طلای ۱۸ عیار در پایان خرداد پارسال روی نرخ ۷۸۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شده اما در حال حاضر حدود یک میلیون و ۲۷ هزار تومان قیمت دارد.فردی که قبل از تابستان پارسال طلا خریده در حال حاضر دارایی‌اش ۳۱٫۶ درصد رشد کرده است.

سکه
سکه نیز رشدی هم‌پای طلا داشته و در یک سال اخیر ۳۰٫۵ درصد افزایش قیمت تجربه کرده است.قیمت هر عدد سکه امامی در حال حاضر ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است اما مدت پارسال همین روزها حدود هفت میلیون و ۸۴۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شده است.در یک سال اخیر هر عدد سکه طرح جدید بیش از دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رشد کرده است.

دلار
شاخص بازار ارز پس از طلا و سکه در رده سومین بازدهی یک سال اخیر قرار دارد. هر عدد دلار آمریکا در از اواخر خرداد پارسال تاکنون پنج هزار و ۲۵۰ تومان افزایش قیمت داشته است.براساس نرخ‌های اعلامی صرافی ملی، هر دلار آمریکا در پایان فصل بهار پارسال ۱۸ هزار و ۳۵۰ تومان قیمت داشته اما در حال حاضر حدود ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌شود. یعنی در یک سال گذشته دلار ۳۰٫۵  درصد رشد کرده است.

 
برچسب ها: بورس طلا دلار
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *