به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب : ۲۷۹۰۴۳

پیروزی حزب پاشینیان در انتخابات ارمنستان

پیروزی حزب پاشینیان در انتخابات  ارمنستان
گروه بین الملل: براساس آمار کمیسیون مرکزی انتخابات ارمنستان، "حزب قرارداد مدنی ارمنستان" متعلق به نیکول پاشینیان با حدود ۵۴ درصد از آراء در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور پیروز شد.
 با توجه به اینکه تمام آراء شمارش شده است، این کمیسیون اعلام کرد که حزب پاشینیان، نخست وزیر موقت ارمنستان به حدود ۵۴ درصد رای رسیده است.
پیشتر براساس شمارش ۹۰ درصدی آراء، "ائتلاف ارمنستان" به رهبری روبرت کوچاریان، رئیس جمهوری سابق ارمنستان با کسب ۲۰.۴۱ درصد در جایگاه دوم قرار داشت. ائتلاف "شرافت دارم" به رهبری سرژ سرکیسیان، رئیس جمهوری سابق ارمنستان هم با کسب ۵.۲۳ درصد سوم بود. در همین حال حزب "ارمنستان سعادتمند" متعلق به گاگیک تساروکیان، تاجر ارمنستانی هم ۴.۱۰ درصد رای داشت.نیکول پاشینیان اعلام پیروزی کرده است. او با انتشار ویدیویی در فیسبوک گفت: مردم ارمنستان به حزب قرارداد مدنی حکم اداره این کشور را دادند و من برای نخست وزیری نامزد هستم.
ائتلاف ارمنستان اعتبار نتایج انتخابات پارلمانی را زیر سوال برد و به "شمار متعدد تخلفات" حین این رای گیری اشاره داشت. این ائتلاف گفت که پیش از پذیرش نتایج آراء باید درباره تمام تخلفات تحقیق کند.نیکول پاشینیان همچنین گفت: پیروزی در انتخابات پارلمانی موجب احیای تحکیم اجتماعی و ملی میشود. مردم ارمنستان دست به دومین انقلاب طی سه سال زدند. این بار به جای انقلاب "مخملی" انقلاب "فولادی" بود. تمام توافق‌ها محقق خواهد شد. مردم ارمنستان تصمیم خودشان را گرفتند و محتوای این تصمیم آشکار است. آنچه انتظار میرفت رخ داد.
پاشینیان گفت که در روزهای آتی با نیروهای سیاسی "سالم" به منظور اینکه با همبستگی کار کند، رایزنی خواهد کرد.

 
برچسب ها: ارمنستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *