به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۰:۰۴
 
۵
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب : ۲۷۹۰۵۴

زیباکلام: چگونه مسولين اين همه نااميدي و سرخوردگي را نمي‌بينند؟

زیباکلام: چگونه مسولين اين همه نااميدي و سرخوردگي را نمي‌بينند؟
گروه سیاسی: صادق زیباکلام در یادداشت کوتاهی نوشت: بسیاری از انسانها، وقتی با واقعیتِ تلخی در زندگی‌شان روبرو میشوند، سعی میکنند آنرا نبینند و نپذیرند. رفتارِ نظام هم بی شباهت به رفتارِ اینگونه انسانها نیست؛ ندیدن و نپذیرفتن واقعیت. هرطور که به آمار و ارقامِ نتایجِ انتخابات بنگریم، و بهر شکلی که نتایج آنرا تفسیر کنیم، از این واقعیت نمیتوان گریخت که بیش از نیمی از مردمِ کشور، بواسطه نارضایتی از نظام و بعنوانِ نشان دادنِ اعتراض‌شان به حاکمیت، حاضر نشدند در انتخابات شرکت کنند. بماند سه چهارمیلیون آراء باطله. جلوگیری از حضورِ نامزدهایِ دیگری که مطلوبِ حکومت نبودند و نکاتِ دیگری که باعث میشوند بزحمت بتوان انتخابات ایران را انتخاباتی آزاد توصیف نمود. انتخابات ۲۸خرداد، آینه‌ایی در برابرِ نظام قرارداد که بزحمت میتواند سیمایِ واقعی خودرا در آن مشاهده نکند. امّا بجایِ دیدنِ واقعیات و پذیرش آن، شروع کرده‌اند به همان سبک و سیاق های همیشگی: "ملّت، یکبار دیگر حماسه آفرید"؛ " مردمِ همیشه در صحنه مشت محکمِ دیگری بر دهانِ آمریکا، منافقین، سلطنت طلبها، دشمنان نظام و...کوبیدند" و فردا شب هم قرار است برای این "پیروزی" مراسم شکرگزاری بجای آورند. انسان متحیّر میماند که آخر چگونه ممکن است و چگونه میشود که مسئولینِ یک کشوری این همه نارضایتی، این همه ناامیدی و این همه سرخوردگی را میان آحاد ملت نبینند؟ و انگار نه انگار که سیاستها، تدابیر و تصمیمات آنها این همه نارضایتی بوجود آورده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۳/۳۱ ۱۷:۱۸
مجبورشان می کنیم ببینند. (374178)
ص زیبا کلاغ
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۳۱ ۱۷:۲۱
چون ملت به توصیه شما عمل گرد (374179)
۱۴۰۰/۰۳/۳۱ ۱۷:۵۳
کسی که خودرابه خواب زده بیدار نمی شود. (374181)
صفا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۴/۰۱ ۰۹:۵۹
سلام رای ندادن اعتراض به ناکارآمدی نپام نبود اعتراض و سرخودگی از عملکرد دولتی بود که امثال شما آقای زیبا کلام حامی سینه چاکش بودید و الان ... (374188)
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۴/۰۲ ۱۶:۴۲
اتفاقا رای ندادن ما اعتراض به ناکارمدی نظامی است که دولت ناکارامد یک بخش کوچک از یک نظام ناکارامد است (374254)
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۴/۰۲ ۱۶:۴۶
دکتر زیبا کلام گرامی مسولین ایران بالاخره روزی خواهند فهمید اما متاسفانه متل گظدشتگان که وقتی فهمیدند که خیلی دیر بود . اینان نیز جنین خواهند بود
تاریخ بارها و بارها تکرار خواهد شد (374255)
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۴/۰۲ ۱۶:۴۸
سپاس از دکتر زیبا کلام که کلامش هم صادق است و هم زیبا و شاید بی متما نباشد بگوییم
دکتر صادق صادق کلام (374256)