به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ ساعت ۱۶:۳۸
کد مطلب : ۲۷۹۰۵۶

رقابت فیلم مهرداد اسکویی در جوایز آسیاپاسفیک

رقابت فیلم مهرداد اسکویی در جوایز آسیاپاسفیک
گروه فرهنگی: مستند «سایه های بی خورشید» به کارگردانی مهرداد اسکویی در بخش مسابقه مستندهای بلند جوایز آسیا پاسیفیک رقابت می کند.به گزارش ایسنا، چهاردهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک امسال در تاریخ ۱۱ نوامبر (پنجشنبه ۲۰ آبان ماه) برگزار می شود و نامزدهای نهایی این جوایز شامل پنج نامزد شاخه بهترین مستند بلند در اواسط اکتبر به صورت رسمی معرفی خواهند شد. 
 
مستند «سایه‌های بی‌خورشید» اولین نمایش جهانی خود را در سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) تجربه کرد و موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی از این رویداد معتبر سینمایی شد و پس از آن در  چندین جشنواره بین‌المللی دیگر از جمله بیگ‌اسکای آمریکا، مونیخ آلمان، کراکو لهستان، داک‌اِج نیوزولند، میلینیوم بلژیک، حقوق بشر ژنو، هلسینکی فنلاند، «ژان روش» فرانسه،  داکوفست کوزوو، جشنواره مستند اوپن سیتی لندن، جشنواره فیلم داکا، جشنواره فیلم زوریخ، جشنواره مستند زاگرب و... نیز به روی پرده رفته است.

سینمای ایران پیش از این یک بار در سال ۲۰۱۶ با مستند «رویاهای دم صبح» دیگر ساخته مهرداد اسکویی توانسته عنوان بهترین مستند جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک را از آن خود کند. جویز سینمایی آسیاپاسیفیک سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از آن لغو شد. 
برچسب ها: مهرداد اسکویی