به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۶:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب : ۲۷۹۱۹۴

وضعیت بیمارستان چابهار فاجعه‌بار است

وضعیت بیمارستان چابهار فاجعه‌بار است
گروه جامعه: نماینده مردم چابهار مجلس گفت: تنها بیمارستان سواحل مکران و جنوب بلوچستان وضعیت فاجعه‌باری دارد و حالا با وضعیت قرمز و خطری منطقه، نگران عواقب سختی هستم.معین‌الدین سعیدی اظهار داشت: بیش‌از 600 هزار نفر از مردم سواحل مکران و جنوب بلوچستان به بیمارستان چابهار برای درمان مراجعه می‌کنند که با توجه به بحرانی شدن کرونا در چابهار و جنوب، این فشار بر آن بیش‌از اندازه افزایش یافته است.

وی افزود: بیمارستان چابهار با 196 تخت، تنها مرکز درمانی مجهز جنوب بلوچستان و سواحل مکران است و قاعدتا نمی‌تواند در شرایط عادی هم جوابگو باشد چه برسد به الان که چابهار و شهرهای جنوبی مرتب در لیست قرمز می‌روند و وضعیت خطری را تجربه می‌کنند.سعیدی تصریح کرد: اوضاع زمانی فاجعه‌بار می‌شود که بدانیم این بیمارستان بخش عفونی ندارد و در 5 شهرستان حوزه انتخابیه شامل چابهار، کنارک، نیکشهر، قصرقند و دشتیاری با بیش‌از 600 هزار نفر جمعیت تنها یک متخصص عفونی است.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه قرارگیری چابهار و شهرهای ساحلی مکران در معرض ورود نوع جهش یافته کرونای هندی و پاکستانی شرایط منطقه را قرمز و خطری کرده و اگر چاره‌ای اندیشیده نشود عواقبی سخت را تجربه خواهیم کرد.شهرستان‌های چابهار و دشتیاری در سواحل مکران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

کامران کردی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفته: آمار مبتلایان بیماری نسبت به هفته قبل 150 درصد افزایش یافته و ظرفیت تخت بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه رو به تکمیل شدن است.وی افزوده: با تکمیل شدن ظرفیت 100 درصدی بخش کرونا در بیمارستانهای ایرانشهر و چابهار وضعیت این 2 شهرستان نسبت به سایر نقاط جنوب استان بحرانی‌تر است.
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *