به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب : ۲۷۹۵۰۹

واژگونی اتوبوس؛ پنج سرباز معلم جان‌ باختند

واژگونی اتوبوس؛ پنج سرباز معلم جان‌ باختند
گروه جامعه: واژگونی اتوبوس زاهدان – آباده در دهشیر یزد پنج کشته و 33 مصدوم بر جای گذاشت.
 این حادثه صبح امروز ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه به دلیل ترمز بریدن اتوبوس و برخورد آن با تریلر گزارش شده که در نهایت با واژگونی اتوبوس ۳۳ مصدوم راهی بیمارستان شده اند.
به گفته رئیس اورژانس یزد، این اتوبوس جمعا ۳۹ مسافر و سرنشین داشته که با راننده تریلی، مصدومین و فوتی های این حادثه ۴۰ نفر هستند که از این تعداد متاسفانه ۵ نفر فوت شده و جان خود را از دست داده اند.
احمد دهقان اظهار کرد: زمان ماموریت تیم های امدادی حادثه واژگونی اتوبوس زاهدان _ آباده از لحظه وقوع تا انتقال آخرین مصدومین به بیمارستان ۳ ساعت طول کشید.
وی با بیان اینکه یک نفر مصدوم حادثه از انتقال خودداری کرده و در محل درمان شده افزود: این حادثه با کمک نیروهای هلال احمر به موقع امدادرسانی شد و بالگرد و آمبولانس هلال احمر نیز در محل حادثه به کمک اورژانس شتافت.
رئیس اورژانس یزد در خصوص انتقال مصدومان در این عملیات 3 ساعته عنوان کرد: ۱۲ مصدوم با اتوبوس آمبولانس اورژانس، ۲ مصدوم از طریق بالگرد اورژانس، ۷ مصدوم از طریق بالگرد هلال احمر، ۹ مصدوم با آمبولانس های اورژانس و ۳ مصدوم با آمبولانس های هلال احمر انتقال یافتند.
وی با بیان اینکه این حادثه دقیقا در مقابل پمپ بنزین دهشیر و در لاین مقابل رخ داده است گفت: مصدومان به بیمارستان های شهید بهشتی شهرستان تفت، خاتم الانبیاء شهرستان ابرکوه، شهید صدوقی و شهید رهنمون شهر یزد منتقل شدند.
یک منبع آگاه نیز خبر داد که تمامی سرنشینان این اتوبوس مشمولینی بودند که قرار بود به عنوان سرباز معلم در آموزش و پرورش خدمت کنند.
این منبع آگاه گفت که این مشمولین اعزامی‌های امسال بودند که از مهرماه بنا بود به عنوان معلم در محل‌های تعیین شده ادامه خدمت سربازی خود را بگذرانند.

 
برچسب ها: اتوبوس