به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۴۶
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ ساعت ۱۸:۴۹
کد مطلب : ۲۸۱۵۵۲

حمایت از طالبان آبروی ایران را برده است

حمایت از طالبان آبروی ایران را برده است
گروه سیاسی: رئیس جمهور اسبق ایران در یك سخنرانی گفت: درباره حوادثی که در کشور همسایه و برادر ما، افغانستان می گذرد، نکاتی را خدمت ملت عزیز ایران عرض کنم. شاید یکی از غمبارترین حوادثی که در طول تاریخ اتفاق افتاده، حوادثی است که طی ۴۰ سال اخیر، در افغانستان شاهد آن هستیم.
متن سخنرانی محمود احمدی نژاد را درادامه بخوانید:
 بیش از ۴۰ سال است که مردم عزیز افغانستان، اسیر سیاست های شیطانی قدرت های بزرگ و بازیگران منطقه ای هستند. حقوق اساسی مردم نادیده گرفته شده و هر کس به نوعی درصدد دخالت، تاثیرگذاری و هدایت حوادث به نفع خودش است.
من یادم می آید که در اولین دیدار با رئیس جمهور قبلی افغانستان، با ایشان درباره قصد حمله، تصرف، به هم ریختن و ایجاد درگیری داخلی در افغانستان توسط قدرت های بزرگ صحبت می کردیم. به اتفاق، با اسناد و اطلاعاتی که موجود بود، تاکید کردیم که آنها به فکر مردم افغانستان و این شعارهایی که می دهند، نیستند. آنها به دنبال معادن بسیار غنی از جمله معادن مس و سایر کانی های بسیار گرانبهای افغانستان هستند.
ظاهرا همه پذیرفته اند که عده ای مسلح شوند، با کمک دیگران و بیگانگان، حرکت کنند و اگر توانستند تسلط پیدا کنند، به رسمیت شناخته می شوند. در واقع "اصالت قدرت" و "غلبه" به رسمیت شناخته شده است.
دوم و بدتر اینکه، با اسلحه مسلط شوند و ادعا کنند که می خواهند حکومت اسلامی تشکیل دهند. این یک ظلم مضاعف است. بدترین نوع معرفی از یک مکتب آسمانی است. اسلام و همه ادیان آمده اند که حقوق ملت ها احیا شود. بویژه حق حاکمیت و حق تعیین سرنوشت ملتها به رسمیت شناخته شود. اینکه با اسلحه برویم، بگیریم و بعد نامش را حکومت اسلامی بگذاریم! کدام حکومت اسلامی!؟ پول می دهند، پشتیبانی می کنند، سلاح می دهند، مردم را به جان هم می اندازند، بعد هم می نشینند و نگاه می کنند، تشویق می نمایند و یا با سکوتشان رضایت خودشان را اعلام می کنند.
همه هم مدعی اند که دلسوز مردم افغانستان هستند. اگر دلسوز هستید چرا سلاح می دهید؟ چرا از درگیری ها پشتیبانی می کنید؟ همین منابع را به افغانستان ببرید و صرف عمران و آبادانی کنید، کارخانه بسازید، صنایع آنجا را برپا کنید، کشاورزی اش را احیا کنید، اجازه بدهید مردم خودشان تصمیم بگیرند. بزرگترین ظلمی که دارد به مردم افغانستان می شود این است که دارد حقوق ملت نادیده گرفته می شود. همه دارند دخالت می کنند، همه دارند حرف می زنند، همه می خواهند برای مردم افغانستان تعیین تکلیف کنند و آن کسی که غایب است، ملت افغانستان است!
رئیس جمهور سابق تاکید کرد: من به صراحت اعلام می کنم که ملت ایران، دوست و برادر مردم افغانستان و غمخوار آنان است. ما همه در یک حوزه فرهنگی و تمدنی هستیم. هر مشکلی در افغانستان پیش بیاید، مشکل ایران است و مشکل ایران هم مشکل افغانستان است.ملت ایران از وضعی که در افغانستان می گذرد، ناراحت است و غمخوار ملت افغانستان است. اظهارنظرها و دخالت هایی می کنند که ربطی به ملت ایران ندارد. ملت ایران راضی نیست و اینجا بگویم که هیچ احدی حق ندارد، حیثیت ملت ایران را ببرد و در این رقابت های قدرت که پشت سر آن، شیاطین و سلطه گران جهانی قرار دارند، هزینه کند.ملت به کسی اجازه نداده این کار را بکند. آبروی ملت ایران، بسیار بسیار ارزشمند است. ملت ایران، ملت صلح طلب است، دوست سایر ملت هاست، حقوق اساسی ملت ها را به رسمیت می شناسد و راضی نیست هیچکس و هیچ دولت و قدرتی، در امورد دیگران، بخصوص ملت افغانستان دخالت کند. 
برچسب ها: افغانستان

۱۴۰۰/۰۴/۱۷ ۱۹:۴۴
اگر نصف شرف تو را اصلاح طلبان داشتند وضع شان این طور نبود. بهتر است از اصولگراها اصلاً حرفی نزنیم. (374572)
۱۴۰۰/۰۴/۱۷ ۲۲:۲۰
دمت گرم
اون اصلاح طلبها که کلا لال شده اند و مدام هم با این حرفا که ایشون پوپولیسته و فلان خود را توجیه می کنند
پوپولیست بودن از لال بودن بهتره (374574)
۱۴۰۰/۰۴/۱۷ ۲۳:۲۲
هزاران درود برشما (374579)
شیرین
United Arab Emirates
۱۴۰۰/۰۴/۱۸ ۰۲:۲۵
آقای احمدی نژاد این حرف های پوپولیستی و عوام فریبانه را تمام کنید... تا زمانی که در راس کار بودید هر نوع انتقاد و اظهار نظر را حتی در وزرای کابینه برنمی تاییدی... حالا نقش اپوزیسیون و منتقد نظام رو به خودتون گرفتید...
شما سوختید و تمام شدید و با تحریم انتخابات به زباله دان تاریخ پیوستید... تمام (374581)
۱۴۰۰/۰۴/۱۹ ۱۵:۲۶
دست بردارید از این حرفای رایگان
پوپولیست چیه دیگه
هر چی میگه میان میگن پوپولیسته
پپوپولیست بودن بهتر از چوب خشک بودنه
عارف شما رو در مجلس همه دیدن
خاتمی
و الباقی رفقا رو
درد و بلای احمدی نژاد تو سر اصلاح طلبا و کارگزارا
لال نیست مثل شما مفت خور (374615)
۱۴۰۰/۰۴/۱۸ ۱۶:۳۴
واقعا احمدی از ۱۰۰ تا اصلاح طلب و اون سعید لیلاز بهتره، البته در انتخاب بین بدتر و بدترین منظورم هست . یعید لیلاز نیاز به بستری شدن در بیمارستان روانپزشکی داره . از کی تا حالا مردم کشوری در دنیا از حکومتی که با خونریزی و جنایت علیه بشریت سر کار اومده حمایت میکنند؟واقعا حکومت ایران در سال‌های آخرش هست (374589)
۱۴۰۰/۰۴/۱۹ ۰۹:۳۷
اقای عزیز این کسی که از طالبان حمایت میکرد راس اصولگرا شریعتمداری وکیهان شما بود . ضایع تر از این هم داریم . (374604)