'; $conf['doc']['blocks'][29] = '{TOP_DOCS_VISIT_MAIN_BLOCK}'; ?> تروریست‌های طالبان خبرنگار رویترز را کُشتند! - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۵:۳۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب : ۲۸۲۷۶۸

تروریست‌های طالبان خبرنگار رویترز را کُشتند!

گروه بین‌الملل: دانش صدیقی، عکاس‌خبرنگار خبرگزاری رویترز که برای پوشش درگیری‌ها میان تروریست‌های طالبان و نیروهای نظامی افغانستان به ولایت قندهار در این کشور رفته بود، کشته شد.
دانش صدیقی، عکاس خبرگزاری رویترز که صبح جمعه در افغانستان توسط تروریست‌های طالبان کشته شد
دانش صدیقی، عکاس خبرگزاری رویترز که صبح جمعه در افغانستان توسط تروریست‌های طالبان کشته شد
به گفته منابع خبری محلی، صدیقی در جریان پوشش رویدادهای نظامی افغانستان صبح امروز جمعه در شهرستان «سپین بولدک» در نزدیکی مرز مشترک با پاکستان کشته شده است. صدیقی شهروند هند بود که حدود دو هفته پیش برای پوشش اخبار درگیری‌های افغانستان، وارد این کشور و با نیروهای ویژه افغان مستقر در قندهار همراه شده بود. یک فرمانده افغان با تأیید خبر کشته شدن این عکاس‌خبرنگار به رویترز گفت که نیروهای ویژه افغان در حال جنگ برای بازپس گیری منطقه اصلی بازار شهرستان «سپین بولدک» بودند که دانش صدیقی و یک افسر ارشد افغانستان در اثر شلیک‌های طالبان کشته شدند. صدیقی پیش از کشته شدنش به رویترز گفته بود که هنگام تهیه گزارش از درگیری‌های صبح روز جمعه به دلیل اصابت ترکش، مجروح شده است. صدیقی از سال ۲۰۱۰ به عنوان عکاس رویترز جنگ‌های افغانستان و عراق و همچنین بحران پناهندگان روهینگیا، اعتراضات هنگ کنگ و زلزله‌های نپال را پوشش داده است. او برنده جایزه پولیتزر سال ۲۰۱۸ برای پوشش وضعیت پناهندگان روهینگیا بود.
 
مداوای مجروحان گروه طالبان در شهر مرزی پاکستان!

به گفته منابع خبری، نیروهای نظامی افغانستان روز جمعه برای باز پس گرفتن یک گذرگاه مرزی با پاکستان با جنگجویان طالبان درگیر شدند. آنان همچنین به نقل از شاهدان عینی از درگیری های شدید میان ارتش افغانستان و طالبان و تعداد زیاد کشته شدگان در این منطقه خبر دادند. طالبان روز چهارشنبه گذرگاه «سپین بولدک» در مرز با پاکستان را تصرف کرده بودند. صاحب نظران نظامی از این تصرف به عنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای طالبان در جریان پیشروی در سراسر افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی یاد کرده‌اند. فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز تأیید کرد که میان نظامیان افغانستان و جنگجویان طالبان در گذرگاه مرزی «سپین بولدک» درگیری شدیدی رخ داده است. هم زمان آسوشیتدپرس خبر داد که به تصاویری دست یافته است که نشان می‌دهد عناصر «طالبان» در بیمارستانی در یک شهر مرزی پاکستان تحت درمان هستند! افغانستان، پاکستان را متهم می‌کند که به طالبان پناه داده است. آمریکا نیز در گذشته از اسلام اباد انتقاد کرده‌ بود که به جنگجویان طالبان اجازه داده‌ تا برای درمان وارد پاکستان شوند. نزدیک به دو میلیون پناهنده افغان در پاکستان زندگی می‌کنند.
 
نبرد در شبرغان
تلاش برای بازپس گیری گذرگاه مرزی «سپین بولدک» در حالی در جریان است که خبرها از حمله طالبان برای تصرف دروازه ورودی شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان حکایت دارند. این منطقه تحت کنترل عبدالرشید دوستم، نظامی شناخته شده افغان بوده است. مقام های محلی در منطقه گفتند که نیروهای دولتی در ورودی شهر شبرغان با جنگجویان طالبان در حال جنگ هستند و مانع ورود آنان به مرکز شهر شده‌اند.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *