به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ ساعت ۲۳:۵۴
کد مطلب : ۲۸۲۷۷۷

عاطفه تیموری:بازیگر باید همواره آماده باشد

عاطفه تیموری:بازیگر باید همواره آماده باشد
گروه فرهنگ وهنر:یكی از بازیگران جوان عرصه  تئاتر و سینما معتقد است:همیشه کاری هست که بشه انجام داد.
 عاطفه تیموری در خصوص اینكه چطور شد  كه بازیگر شد؟،گفت:  من از کودکی  مشوق این حرفه و انگیزه غیر قابل تصوری بهش داشتم و با تلاش همت، پشتکار جدی و پشتوانه خانواده وارد نقش آفرینی بازیگری شدم چون به خودم ایمان داشتم چرا که دوره های تخصصی آموزشی حرفه ای بازیگری را در حضور استادان خلاق و بزرگان سینما تعلیم دیده ام و بی نهایت به خود باوری رسیدم که فنون فیزیکال بازیگری در مقابل دوربین و تمرکز در جو پروژه به آسودگی رعایت و عمل میکنم و میل خودم را نسبت به این شاخه تخصصی هنر روز به روز با تمرین و دشواریهای خودش افزایش میدهم.

  وی در مورد برداشت خود از سینما و بازیگری،گفت:  به نظر من متن تست بازیگری باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتواند در تست بازیگری بیشترین کمک را به بازیگر کند.به عنوان بازیگر باید همواره برای تست بازیگری آماده باشید. اولین مرحله بازیگری داستان گویی است. درست است که کیفیت بازی شما مهم است اما یک داستان کلیشه ای و غیر استاندارد ممکن است تمام تلاش های شما را بر باد بدهد  واینکه  یک ایده خوب این است که اجرایی سرگرم کننده داشته باشید. این شاید از یک اجرای عمیق فلسفی تاثیر بیشتری داشته باشد. با این کار مخطبین داوران جشنواره ها عاشق تماشای بازی شما خواهند شد. البته باید توجه داشته باشیم که سرگرم کننده بودن با لوده بودن تفاوت بسیار دارد   خودتان را بشناسید و مطمئن شوید که متنی که انتخاب می کنید متناسب با سن و از نظر جسمی نزدیک به شما باشد. این شاید ایده خوبی نباشد که یک جوان 25 ساله در حال بازی یک پیرمرد 70 ساله باشد.


توصیه این بازیگر جوان كشورمان  به جوانان عرصه فرهنگ هنر این است كه: فقط عشق، باید نسبت به کاری که می‌کند عشق داشته و محصور باشد و چیز بیخودی به تماشا و ذهن مردم ندهد اینطور کارش به دل مخاطب می‌نشیند. خیلی‌ها به من پیشنهاد کار با هزینه های زیاد می‌دهند اما من می‌گویم بنده کسی نیستم و باید ایده‌ها و افکار خودم را پیاده کنم

تیموری در باره پروژه‌هایی كه تاكنون در آنها به ایفای نقش پرداخته می‌گوید: فعالیت تصویرم در سریال نمایش خانگی خواب زده،  سریال تلویزیونی زیر خاکی   پروژه سینمایی آفتاب  فیلم کوتاه دیه   و غیره ... بوده است.
وی در پاسخ به این پرسش كه با چه کارگردان‌هایی دوست دارید همکاری کنید‌؟،گفت: دوست دارم با آقای اصغر فرهادی، بهرام بیضایی، داریوش مهرجویی، مسعود کیمیایی، ناصر تقوایی، ابوالفضل جلیلی   و در عرصه بین المللی هم دوست دارم با کارگردان‌هایی همچون استیون اسپیلبرگ، مارتین اسکورسیزی، کوئینتن تارانتینو و...  همکاری داشته باشم.

 تیموری در پایان گفت:زندگی هر چقدر هم که بد به نظر برسه همیشه کاری هست که بشه انجام داد و توش موفق بود تا زمانی که زندگی هست امید هم هست همچنین سینما گستره آن چیزهایی است که توضیح ناپذیرند که  هنرمند کودکی است در افسانه های زیبا که قطرات اشک او دانه های مروارید است.