به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۴:۳۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب : ۲۸۲۸۸۲

آب دوغ خیار، غذای لاکچری

آب دوغ خیار، غذای لاکچری
گروه اقتصادی: آب دوغ خیار غذایی که در گذشته کم‌ هزینه تلقی می‌شد. حالا این روزها به یکی از غذاهای لاکچری با قیمت کاسه‌ای ۵۰ هزار تومان تبدیل شده است. فروش آب دوغ خیار در اپلیکشین‌ها و کسب و کارهای اینترنتی باعث شده که فروشگاه‌های آنلاین سود خوبی را از فروش آن به دست آورند.بعضی از این فروشنده‌ها غذا را در رستوران خود تهیه می‌کنند و با پیک‌های آنلاین به نقاط مختلف انتقال می‌دهند. اما بعضی دیگر این غذا را در خانه تهیه می‌کنند و به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند.

مواد اصلی آب دوغ خیار ۷۰ درصد گران شد
قیمت لبنیات که در هفته‌های اخیر حدود ۷۰ درصد افزایش داشته، یکی از اصلی‌تری مواد تشکیل دهنده این غذا است.غذایی که طرز تهیه آن بسیار راحت و کم هزینه است، حالا به یکی از گران‌ترین غذاهای رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها تبدیل شده است.با یک حساب سرانگشتی هزینه درست کردن ۱۲ کاسه آب دوغ خیار، یک کلیو خیار به قیمت ۱۰ هزار تومان، کشمش کیلویی ۶۴ هزار تومان، ماست چکیده پرچرب کیلویی ۲۱ هزار تومان و  ماست شرکتی کیلویی ۲۵ هزارتومان، دوغ پرچرب کیلویی۱۰ هزار تومان و مغز گردوی درجه یک کیلویی ۲۵۰ هزار تومان که در مجموع ۳۸۰ هزار تومان می‌شود.
 
آب دوغ خیار، غذای لاکچری
این میزان از مواد برای تهیه ۱۲ کاسه آب دوغ خیار در سایز متوسط مناسب است. هر کاسه از این غذا در سایز کوچک، با قیمت ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمتی که با آن می‌توان دو سیخ چلو کباب کوبیده زعفرانی با قیمت گوشت کیلویی ۱۴۰ هزار تومان تهیه کرد.با داغ شدن بازار سفارش و تهیه این غذا، امکان سفارش آنلاین آن هم فراهم شده است. هزینه پیک برای جابه‌جایی این غذا در برخی از فروشگاه‌های آنلاین ۱۵ هزار تومان است.
آب دوغ خیار چند صد هزارتومانی
چند فروشگاه آنلاین آب دوغ خیار را در سایز بسیار کوچک(فینگر فود) تهیه می‌کنند. به طور مثال در یک سایت فروش غذا یک سینی آب دوغ خیار که ۱۰ عدد ظرف کوچک آب دوغ خیار را به قیمت ۴۲۹ هزار تومان می‌فروشد.
فروشگاه‌های اینترنتی باید «نماد اعتماد الکترونیکی» داشته باشند اما برخی از این فروشگاه‌ها این نماد را در صفحه خود درج نکرده‌اند که احتمالا نشان دهنده این است که این نماد را ندارند.
مرجع : تجارت نیوز
برچسب ها: آب دوغ خیار

۱۴۰۰/۰۴/۲۶ ۱۷:۴۴
علی برکت الله مملکت وقتی دست چند تا کارگزارانی بیفته همین میشه از بس خبرنگارهای اصلاح طلب ملت را برای رای داددن به حسن روحانی گول زد این شد مسئولیت با خبرنگارها است به نظر من خود دولت گناهی نداره (374734)