به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ ساعت ۰۸:۵۳
کد مطلب : ۲۸۲۹۹۷

آب‌بازی مردم کدام خط قرمز را به هم می‌ریزد؟

آب‌بازی مردم کدام خط قرمز را به هم می‌ریزد؟
گروه جامعه:عباس عبدی در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: حكومت مقتدر، حكومتی است كه به مردمش اعتماد دارد و تعداد خطوط قرمز آن اندك است و اكثریت قاطع مردم از روی علاقه آنها را رعایت می‌كنند.چنین حكومت مقتدری، منطقه آزاد رفتاری مردم را گسترده می‌بیند و فقط به اموری كه نظم اجتماعی مورد قبول اكثریت را مختل می‌کند می‌‌پردازد.اینكه مردم در تابستان گرم در یك محل گردشگری آب‌بازی كنند، چه نظمی را به هم می‌زند؟
 
مردم واكنش‌های حكومت را در برابر بسیاری از اتفاقات تاثرآور و ویرانگر نظم می‌بینند، سپس آن را با دیگر رفتارهای حكومت مقایسه می‌كنند.هنگامی كه می‌بینند اسیدپاشی اصفهان به دختران بی‌گناه، واكنش جدی در مقابله با آن ایجاد نمی‌كند، ولی یك آب‌بازی ساده به سرعت با واكنش تند و قاطع مواجه می‌شود، به معنای آن است كه فلسفه نظم عقب‌نشینی كرده است.

به نظر می‌رسد كه نظم مورد نظر ساختار رسمی متفاوت از نظم مورد نظر مردم است.به عنوان اولین گام باید دید كه مردم كدام خطوط قرمز را رعایت نمی‌كنند، در حالی كه از نظر حكومت لازم‌الرعایه است! ماهواره، بخش فیلتر فضای مجازی، دو نمونه روشن آن است.لطفا در اولین گام این‌گونه خطوط قرمزی كه زاید است را حذف كنید، تا خطوط قرمز واقعی، دیده و رعایت شود.
برچسب ها: عباس عبدی