به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۲:۲۱
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب : ۲۸۳۰۶۲

استعفای جمعی مدیران بیمارستان‌های عراق

استعفای جمعی مدیران بیمارستان‌های عراق
گروه بین الملل:  مقامات بهداشتی در ذی قار عراق اعلام کردند که از زمان آتش سوزی در بیمارستان امام حسین(ع) در ناصریه، تعدادی از مدیران بیمارستان‌های استان استعفا کرده‌اند.
 سعد المجید، مسئول کل نهادهای بهداشتی، اظهار داشت که مدیران و معاونان حداقل پنج بیمارستان در استان سمت خود را ترک و مدیریت را به کارمندان کم صلاحیت واگذار کرده‌اند.
وی توضیح داد که دلیل این اقدام، ترس آن‌ها از اتهامات در صورت بروز یک فاجعه جدید است؛ زیرا آتش سوزی در بیمارستان‌های فرسوده عراق ادامه دارد.در آتش سوزی مهیب بیمارستان الحسین در ناصریه که محل اسکان بیماران کرونایی بود بیش از ۱۰۰ تن کشته و زخمی شدند.متعاقباً سه مقام از جمله مدیر بیمارستان دستگیر شدند و ۱۰ حکم بازداشت دیگر نیز از طرف قوه قضائیه صادر شد گرچه این خشم شهروندان عراقی را مهار نکرد.فاجعه مشابهی در واحد درمان بیماران کرونایی در بیمارستانی در بغداد در ماه آوریل رخ داد که در پی آن بیش از ۸۰ نفر کشته شدند.
علاوه بر این ، در یک بیمارستان دیگر در ناصریه عراق آتش سوزی رخ داد که به سرعت کنترل شد و تلفاتی نداشت.
پس از آتش سوزی اخیر، شهر ناصریه شاهد چندین تظاهرات در اعتراض به اوضاع این استان بود.
آتش‌سوزی در هتل کربلا
منابع رسانه‌ای عراق از وقوع یک آتش‌سوزی بزرگ در هتل «ضی الحسین» واقع در خیابان السدره در استان کربلاء خبر دادند.
مدیریت دفاع مدنی عراق نیز با تایید این خبر طی بیانیه‌ای از نجات ده‌ها نفر از مسافران گرفتار شده در این حریق خبر داد و اعلام کرد که در این حادثه، یک کودک جانش را از دست داده و چندین نفر دچار خفگی شده‌اند.
 پس از وقوع آتش‌سوزی در هتل چهارطبقه ضی الحسین واقع در یکی از محله‌های تجاری در خیابان الشده در مرکز شهر کربلای مقدس، تیم‌های آتش‌نشانی موفق شدند ۷۸ نفر را از میان آتش نجات دهند.بر اساس این بیانیه، نیروهای آتش‌نشانی با استفاده از نردبان مخصوص ساختمان‌های مرتفع که هم برای اطفای حریق و هم برای نجات جان قربانیان از آن استفاده می‌شود، موفق شدند شمار زیادی از افرادی را که در آتش گرفتار آمده بودند نجات دهند. چندین خودروی آتش‌نشانی با تمامی نیروهای خود فورا برای نجات جان افراد گرفتار در آتش از طریق پنجره‌ها و پشت بام هتل و نیز مهار سریعتر آتش از چهار طرف وارد عمل شدند.
اداره دفاع مدنی کربلاء در ادامه این بیانیه اعلام کرد که تیم‌های امدادرسانی با کمک تنفس مصنوعی آن دسته از افرادی را که به دلیل دود شدید دچار خفگی شده بودند، احیا کردند و به بیمارستان نزدیک محل حادثه انتقال دادند اما در این میان یک کودک با وجود انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.

 
برچسب ها: عراق