به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۲۹
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ساعت ۱۸:۱۹
کد مطلب : ۲۸۳۱۰۶
یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات رسمی این کشور خبر داد

بررسی اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه ایران 

گروه سیاسی: یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات رسمی این کشور و برخی منابع مطلع نوشت که آمریکا در حال بررسی اعمال تحریم‌های سخت‌ترعلیه صادرات نفت ایران به چین به منظور ترغیب ایران به ادامه دادن مذاکرات احیای توافق هسته‌ای و یا تنبیه آن در صورت ترک این مذاکرات است.
بررسی اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه ایران 
روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات رسمی آمریکا و افراد مطلع با توجه به مذاکرات اخیر در وین بر سر احیای توافق هسته ای نوشت: چون این مذاکرات در حال متزلزل شدن هستند، آمریکا در حال بررسی گزینه هایی است که ایران را ترغیب به حفظ و ادامه مذاکرات کرده یا اگر چنین نکرد، آن را تنبیه کند. این روزنامه به ادامه ادعای مقامات آمریکایی مذکور پرداخته و نوشت: یک برنامه که در مرحله پیش نویس است، از طریق تحریم‌هایی جدید که شبکه های حمل و نقل را که به صادرات حدود یک میلیون بشکه در روز کمک کرده و منابع مالی مهمی را برای ایران فراهم می کند، موجب قطع کردن فروش رو به افزایش نفت ایران به چین، مشتری اصلی نفت این کشور، می شود.
این گزارش در ادامه مطرح می کند: این مقامات می گویند، اقدامات جدید در صورت شکست مذاکرات هسته ای انجام خواهند شد. آن ها همچنین می گویند، این برنامه شامل اجرای سلطه جویانه تحریم های فعلی می شود که از طریق اعلام موارد جدید تحریمی یا اقدامات قانونی انجام خواهد شد. وال استریت ژورنال به نقل از یکی از این مقامات آمریکایی نوشت: چیز زیادی در اقتصاد ایران برای تحریم باقی نمانده است، فروش نفت ایران به چین غنیمت است. این روزنامه ادامه داد: این مقامات می گویند، هیچ تصمیمی برای پیش بردن این برنامه گرفته نشده است؛ خطر این وجود دارد که چنین اقدامی دارای نتیجه معکوس باشد، یعنی باعث شود ایران برنامه هسته ای‌اش را سرعت ببخشد. آن ها همچنین اظهار کردند گزینه های دیگر نیز در حال بررسی شدن هستند. 
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۸:۴۷ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ۰۱:۴۲
هیچی باقی نمونده دستشون برای تحریم کاملا خالیه (374831)
رحیمی
United States
۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ۰۳:۵۶
حالا نفت ایران مگه تحریم نیست ..با این حال ایران نفت به چین صادرمیکند...بعد دیگه کجاش تحریم میشه؟مستقیم میگه فروش نفت ایران به چین تحریم میشه!!
بنظر شما آیا چین موافقت میکنه؟
اگه موافقت کنه چطور قبلأ نکرد؟ (374835)