به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۲:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ساعت ۱۷:۲۴
کد مطلب : ۲۸۳۳۰۸

روش متوقف‌کردن آلزایمر کشف شد

روش متوقف‌کردن آلزایمر کشف شد
گروه علمی:دانشمندان دانشگاه فدرال اورال روسیه، روش متوقف کردن پیشرفت بیماری آلزایمر را کشف کردند. دانشمندان دانشگاه فدرال اورال روسیه به نام «یلتسین»، روش متوقف کردن پیشرفت بیماری آلزایمر را کشف کردند. آن‌ها به سنتز ترکیبات شیمیایی پرداختند که قادرند مانع از انحطاط عصبی هنگام بیماری آلزایمر شوند.
 
دانشمندان روسیه توانستند مولکول‌های جدید یکسری از ایندولیل و پیرولیلازین‌ها را دریافت کنند که فرایند مبارزه درون سلولی با ساختار‌های آمیلوئید انباشته شده را به جریان می‌اندازند. همانا این عناصر به مرور زمان در مغز انسان انباشته می‌شوند و باعث تحریک پیشرفت «بیماری‌های دوران گیری» می‌شوند.

پروفسور ایرینا اوتپووا از کرسی شیمی ارگانیک و بیومولکولی دانشگاه فدرال اورال در توضیح گفت: ترکیبات ما به فعال کردن سنتز پروتئین‌های ویژه با کمک شوک گرمایی می‌پردازد و باعث انباشت آن‌ها در سلول می‌شود. پروتئین‌ها از این نوع امکان محافظت از بافت عصبی در برابر آمیلوئید‌های سمی را فراهم می‌کنند و از سلول‌ها در مقابل انواع استرس و بیماری‌های اختلال عصبی دفاع می‌کند.

آزمایش این ترکیبات توسط دانشمندان روی سلول‌های مدل‌های بیماری آلزایمر و آسیب بعدی پس از آسیب‌های مغزی و جمجمه به انجام رسیده است.   در هر دو مورد، کارایی این ترکیبات بر متوقف کردن پیشرفت بیماری آلزایمر و زنده ماندن سلول‌های عصبی به اثبات رسیده است.
برچسب ها: آلزایمر
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *