به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۲:۱۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب : ۲۸۳۴۱۰

حق‌اعتراض مردم‌خوزستان به رسمیت شناخته شود

حق‌اعتراض مردم‌خوزستان به رسمیت شناخته شود
گروه جامعه: نایب رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم حل فوری مشکلات شهروندان خوزستانی، گفت: روسای قوای سه‌گانه هرچه سریع‌تر امکانات اولیه زیست شهروندان خوزستان را تأمین کنند.به گزارش ایسنا، سید ابراهیم امینی نایب رئیس شوای اسلامی شهر تهران که ریاست سیصد و دهمین جلسه علنی این شورا را بر عهده دارد در ابتدای نطق پیش از دستور خود با اشاره به تعطیلات جاری و گسترش مجدد ویروس کرونا ابراز امیدواری کرد: هموطنان و همشهریان عزیز تهرانی حتی بزرگوارانی که موفق به دریافت واکسن شده‌اند، در روزهای تعطیلات جاری و در حالی که بیمارستان‌ها بار دیگر با پیک کرونا مواجه هستند، با رعایت حداکثری پروتکل‌ها مانع به‌خطر افتادن جان خود و دیگر هموطنان گردند.
 
وی در ادامه با اشاره به حوادث اخیر اهواز گفت: طی روزهای اخیر اخبار نگران‌کننده‌ای از دغدغه‌های شهروندان عزیز خوزستانی بدلیل وضعیت نامطلوب بهداشتی و کمبود آب و برق به گوش می‌رسد. قطع متوالی برق و در مواردی نبود آب آشامیدنی در گرمای طاقت فرسای خوزستان و تلف شدن احشام و حیوانات روستائیانی که تنها راه امرار معاش و ممر درآمدشان دامداری است به خودی خود برای این هموطنان عزیز موجب خشم و ناراحتی است، شرایط دشوار کرونایی و لزوم رعایت بهداشت فردی و استفاده از مواد بهداشتی و آب و برق نیز مزید بر علت شده، شرایط را دشوارتر نموده و احتمال افزایش خشم مردم را بیشترکرده است.

امینی با تاکید بر اینکه حق اعتراض مسالمت آمیز مردم خوزستان به رسمیت شناخته شود، ادامه داد: در چنین شرایطی، لازم است دست اندرکاران و صاحب منصبان مرتبط، با احترام به حق داشتن آب آشامیدنی و برق مناسب به‌عنوان نیازهای اولیه انسانی و محترم شمردن آزادی‌های اساسی این شهروندان در زمینه حق اعتراض، به‌جای برخورد قهرآمیز با معترضین، تمام تلاش خود را برای حل مشکل این شهروندان یعنی تأمین آب و برق مورد نیاز در اسرع وقت به‌کار بگیرند.

نایب رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: خواسته مردم معترض خوزستان مشخص است، تأمین آب و برق. در چنین شرایطی هر پاسخ دیگری به مردمانی که هنوز هم جای تیر و ترکش دشمن بعثی بر در و دیوار خانه‌هایشان مانده و یادگارهای مقاومت جانانه و از جان گذشتگی شیرزنان و شیرمردان این دیار اعم از عرب و فارس و لرهای بختیاری در جای جای استان خوزستان نمایان است، غیرقابل قبول بوده و تنها منجر به شادی دشمنان قسم خورده ایران اسلامی از جمله وهابیون و صهیونیستها است تا بتوانند از نارضایتی به‌وجود آمده سوءاستفاده کنند.

امینی افزود: بنابراین از روسای قوای سه‌گانه، رئیس جمهور منتخب و سایر ارگان‌ها و نهادهای ذیربط که تیم‌های رسیدگی به وضعیت خوزستان تشکیل داده و به منطقه اعزام نموده‌اند تقاضا دارم یکی از رئوس وظایف تیم‌های رسیدگی کننده را واکاوی چرایی و چگونگی اعتراضات قرار دهند و ضمن پرهیز از برخورد تند و قهرآمیز با شهروندانی که بدون وابستگی خارجی صرفا در پی بیان اعتراض خویش هستند، از راه‌حل اصلی که همان تأمین هرچه سریع‌تر امکانات اولیه زیست در این بخش از کشور است که بر روی طلای سیاه (نفت و گاز) که مهمترین راه تامین بودجه کشور است، نشسته اند غافل نشوند.
برچسب ها: اعتراضات خوزستان

۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ۱۳:۱۱
اعتراض حق هر کسی است ولی اشوب و بر هم زدن امنیت حق هیچ کسی نیست
البته ناگفته نماند با اشوبگران نباید با سلاح گرم برخورد کرد باید با تجهیزات ضد شورش و تفنگ های پلاستیکی غیر کشنده انها را سرکوب کرد (374850)
۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ۱۴:۱۱
نایب رئیس شورای شهر تهران به فکر مترو تهران باشه که تو این چند سال فقط اسم خیابان عوض کردن (374858)
۱۴۰۰/۰۴/۳۰ ۰۰:۵۱
دقت کردید هیچ یک از مقامات جرأت نمی کند به خوزستان برود؟ (374877)