به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۵:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب : ۲۸۳۵۱۵

استیلی: بعید است تیمی بتواند گلات کند

استیلی: بعید است تیمی بتواند گلات کند
گروه ورزشی: حمید استیلی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص بازی این تیم برابر استقلال در شهرآورد تهران گفت: همانگونه که همه دیدن شاهد بازی خوبی نبودیم و بازی از کیفیت قابل قبولی برخوردار نبود. هر دو تیم طوری بازی کردند که بازی را نبازند و روی یک ضربه شروع مجدد و یا یک اتفاق بتوانند به گل برسند و هر دو راضی بودند که بازی به پنالتی بکشد که طبعا ضربات پنالتی با شانس همراه است و نقش بازیکنان با تجربه و کسانی که تمرکز بیشتری دارند خیلی تاثیر گذار خواهد بود. با توجه به اینکه جام حذفی هنوز ادامه دارد پرسپولیس تمرکز خود را روی ۳ بازی لیگ معطوف کرد تا بتواند پنجمین قهرمانی را از آن خود کند.

وی افزود: باز هم می‌شود در دربی استقلال را شکست داد اما بعید است تیمی بتوانند برای پنج سال متوالی قهرمان لیگ شود و این موضوع اهمیت ویژه ای برای پرسپولیس دارد. ما سه بازی فینال گونه با سه تیمی داریم که در دور رفت نیز موفق شدیم آنها را شکست دهیم و سرنوشت قهرمانی در دستان خود پرسپولیس است. البته نباید از سپاهان غافل شد و باید با تمرکز هر چه بیشتر به سوی قهرمان پیش برویم. در دربی هم از نظر من تنها وحید امیری در حد و اندازه خود ظاهر شد اما انگار به پای بقیه بازیکنان وزنه بسته بودند و سنگین بازی می‌کردند و بیشتر به فکر این بودند که سر جای خود بمانند و این باعث شد موقعیتی در این بازی نبینیم.

استیلی ادامه داد: حساسیت بازی روی کیفیت آن تاثیر بسزایی داشت. شاید در ۱۰ دربی اخیر ۳ تا ۴ تا از کیفیت لازم برخوردار باشد بقیه بازی ها بخاطر ترس از باخت از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست. به همین خاطر بعد از دربی و شکست در این بازی تیم بازنده دچار تغییرات و حواشی می‌شود. الحمدالله هواداران پرسپولیس در هر شرایط همیشه پشت تیم و مربی بودند و مشکلی از این بابت پیش نمی‌آید هر چند به هرحال همه هواداران دوست دارند در این بازی برنده باشند. از طرفی چون بازی به پنالتی کشیده می‌شود دیگر برد و باخت‌ها حساب نمی‌شود. استقلال لیگ را از دست داده است به هر حال آنها از انگیزه‌های بیشتری برای مسابقات جام حذفی داشتند و دنبال این است که حداقل در جام حذفی قهرمان بشود.

او در خصوص اینکه شاید شکست در دربی روی روند پرسپولیس در لیگ برتر اثر گذار باشد گفت: پرسپولیس با توجه به موفقیت‌های خود در سال‌های اخیر از جمله حضور در دو فینال لیگ قهرمانان آسیا از تجربه لازم و کافی برخوردار است تا در شوک یک بازی گیر نکند و به ادامه بازی‌ها بپردازد. با توجه به شرایط موجود و از طرفی مسابقات لیگ قهرمانان نیز شهریور ماه برگزار می‌شود پرسپولیس حالا باید تمام تمرکز خود را بر روی لیگ برتر معطوف کند تا این افتخار بزرگ را از دست ندهد.

بازیکن سابق پرسپولیس در خصوص تعویض‌های یحیی گل محمدی و حضور مهدی عبدی و عیسی آل کثیر اظهار داشت: در جریان بازی این دو اثر گذار بودند و حتی ضرب سر عیسی به تیرک دروازه اثابت کرد اما خب پنالتی شرایط خاص خودش را دارد و مسلما یحیی گل محمدی تفکرات خودش را دارد و برپایه فلسفه کاری خود تصمیم گیری می‌کند و ما از میزان آمادگی و شرایط تیم آگاه نیستیم پس باید به تصمیم ایشان احترام بگذاریم.

وی در مورد اینکه آیا پرسپولیس قهرمان لیگ بیستم خواهد شد گفت: با توجه به اینکه ما دو بازی در تهران داریم و سپاهان بازی‌های به مراتب سخت تر و اینکه در برابر پدیده و استقلال باید خارج از اصفهان بازی کند شرایط برای پرسپولیس مطلوب تر است هرچند در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. ان‌شاالله پرسپولیس در روز خوب خود به سر ببرد و بتواند با پیروزی در برابر این سه تیم قهرمان لیگ شود.

استیلی در پایان در خصوص انتخاب مهدی مهدوی کیا به عنوان سرمربی تیم ملی امید بیان کرد: انتخاب ایشان یکی از بهترین اتفاقاتی بود که می‌توانست رخ بدهد و انتخاب خود من در آن سالی حضور داشتم مهدی مهدوی کیا بود اما با توجه به مشکلاتی که ایشان در هامبورگ داشت نتوانست بیاید اما حالا مقدمات دارد برای حضور ایشان فراهم می‌گردد و به نظرم این می‌تواند تصمیم خوبی باشد و حالا باید از مهدوی کیا تنها حمایت کرد و شرایط را برای وی محیا کرد؛ برای او و تیم ملی امید آرزوی موفقیت میکنم.
مرجع : ایلنا
برچسب ها: حميد استيلي