به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ساعت ۱۷:۳۲
کد مطلب : ۲۸۳۵۴۰

ازدحام و اعتراض مسافران در مترو صادقیه

ازدحام و اعتراض مسافران در مترو صادقیه
گروه جامعه: ویدیویی منتشر شده از وضعیت ایستگاه متروی کرج در صبح روز سه‌شنبه ٢٩ تیر و در نخستین روز تعطیلات کرونایی، نگرانی‌هایی را در مورد افزایش انتقال ویروس ایجاد کرد. در ادامه مسئولان متروی تهران ناچار به اصلاح ساعات حرکت مترو شدند.این ویدیو، وضعیت ایستگاه متروی کرج را در صبح روز سه شنبه ٢٩ تیر در نخستین روز تعطیلات کرونایی نشان می‌دهد؛ جایی که بجای کاهش فاصله‌ اعزام قطارها به‌منظور جلوگیری از شلوغی واگن‌ها، اخیرا فاصله ساعت حضور قطار در ایستگاه به یک ساعت رسیده و همین موضوع باعث افزایش شدید مسافران در ایستگاه و بالا رفتن خطر انتقال ویروس کرونا شده است
.....
شرکت مترو تهران برنامه زمانی قطارها را اصلاح کرد
مشکلات ایجاد شده باعث اصلاح در حرکت قطارها شد. قائم مقام عملیات شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: با وجود اعلام اجرای زمان‌بندی ورود قطارها، برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در ایستگاه‌ها، امروز سه شنبه و شنبه و یکشنبه هفته آتی برنامه عادی ورود قطار مترو اجرا می‌شود.

مجید رستمی با اشاره به شلوغی ایجاد شده در ایستگاه مترو صادقیه و اعتراض شهروندان افزود: با وجود اعلام تعطیلی ۶ روزه همه بخش‌ها از سوی ستاد ملی کرونا، بخش خصوصی همچنان به فعالیت عادی خود در روز جاری، شنبه و یکشنبه ادامه می‌دهد و همین موضوع منجر به ازدحام جمعیت در ایستگاه‌های مترو طی روز جاری شد.
 
وی تاکید کرد: مسئولان مترو با وجود آنکه روز گذشته طی اعلامیه اعلام کرده بودند که در این شش روز تعطیلات به علت کاهش مسافر فاصله زمانی قطارها بر اساس روزهای تعطیل چیده می‌شود، اما با مشاهده ازدحام در برخی ایستگاه طی نخستین روز، برنامه زمانی ورود قطارها را اصلاح کردند.رسمتی یادآورشد: بر همین اساس، شنبه و یکشنبه هفته آتی مصادف با دوم و سوم مرداد زمابندی ورود قطارها به ایستگاه‌ها طبق برنامه روزهای عادی اجرا می‌شود.
 
دلیل اعتراض چه بود؟
قائم مقام عملیات شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: قطارهای مربوط به خط پنج در روزهای معمول با فاصله زمانی ۱۰ دقیقه فعالیت می‌کرد اما امروز صبح به علت آنکه بنا بود قطارها بر اساس روزهای تعطیل وارد ایستگاه‌ها شود، با فاصله نیم ساعته قطارها تردد می‌کردند و همین موضوع موجب ازدحام و اعتراض مردم شد.
وی خاطرنشان کرد: امروز در هیچ کدام از خطوط مترو مشکل و نقص فنی نداشتیم و طبق برنامه قطارها و ایستگاه‌های فعالیت خود را آغاز کردند و ادامه دادند.

روز گذشته در پی اعلام تعطیلی ۶ روزه ادارات، بانک‌ها، بازار و بورس در استان های تهران و البرز، قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرده بود که خدمات‌رسانی در تمامی ایستگاه‌های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه در ایام تعطیل ادامه دارد.رستمی در این خبر گفته بود که با توجه به تعطیلی ادارات و سازمان‌ها، متروی تهران و حومه از ۲۹ تیرماه تا ۳ مردادماه ۱۴۰۰ همانند روزهای تعطیل سرویس دهی دارد.
وی با اشاره به اینکه ایستگاه‌های خطوط متروی تهران و حومه تعطیل نخواهد بود، گفت: خدمات‌رسانی در این ایام با توجه به کاهش مسافر طبق زمانبندی روزهای تعطیل انجام می شود.امروز صبح شهروندان در ایستگاه مترو صادقیه نسبت به افزایش فاصله ورود قطارها که موجب ازدحام جمعیت شده بود، اعتراض کردند