به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۵:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب : ۲۸۳۶۲۷

۱۳۰ هزار بیمار دچار سکته قلبی نجات یافتند

۱۳۰ هزار بیمار دچار سکته قلبی نجات یافتند
گروه جامعه: رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: با استفاده از دستگاه تله کاردیولوژی، تاکنون ۱۳۰ هزار بیمار دچار سکته نجات یافتند.پیرحسین کولیوند  از تولید دستگاه تله کاردیولوژی برای خدمت به بیمارانی که دچار سکته حاد قلبی شدند خبر داد و افزود: در حال حاضر چهار شرکت داخلی با توان خود اقدام به تولید این دستگاه کرده‌اند و توانسته‌اند خدمات بسیار ارزنده‌ای را به این دسته از بیماران ارائه دهند.
 
وی ادامه داد: بیمارانی که دچار سکته حاد قلبی می‌شوند ۹۰ دقیقه فرصت دارند که فورا تحت بررسی و درمان قرار گیرند و در صورت بسته شدن عروق کرونر قلب نسبت به باز کردن آن عروق اقدام شود.رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: چنانچه این فرصت از دست برود قلب دچار آسیب جدی شده می‌شود و قدرت انقباض آن کاهش می‌یابد.
کولیوند بیان کرد: با وجود این تجهیزات و تیم‌های تخصصی تاکنون ۱۳۰ هزار نفر کمتر از زمان ۶۰ دقیقه از این خدمات استفاده و نجات یافتند.

وی در خصوص مبتلایان به سکته‌های حاد مغزی گفت: برای این بیماران با استفاده از دارو و تجهیزات مشابهی خدمات ارزنده‌ای ارائه شده که البته اورژانس هوایی نیز در نجات جان این‌گونه بیماران خیلی موثر بوده است.