به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۲۰:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب : ۲۸۳۷۵۷

توافق برای مانع شدن از ورود پناهجویان

توافق برای مانع شدن از ورود پناهجویان
گروه بین الملل: یکی از راه‌های ورود پناهجویان به بریتانیا کانال مانش است. بریتانیا و فرانسه بر سر کنترل بیشتر این کانال توافق کرده‌اند. گفته می‌شود ورود پناهجویان از کانال مانش به بریتانیا در سال جاری افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشته است.
 فرانسه اعلام کرده است که برای مانع شدن از عبور افراد از این کانال بر شمار نیروی پلیس خود خواهد افزود.
فرانسه متعهد شده تعداد ماموران پلیس خود را برای کنترل بهتر این کانال دو برابر کند. افزون بر آن قرار است از فنا‌وری‌ها کنترل برای نظارت بهتر بر تردد قایق‌ها استفاده شود.
در این توافق پیش‌بینی شده است که فرانسه کنترل بر سواحل شمالی خود را افزایش داده و با گشت ساحلی و همچنین کنترل از طریق هوا، مانع از عبور قایق‌های حامل پناهجویان به بریتانیا گردد.
دولت بریتانیا نیز اعلام کرده است که با پرداخت مبلغی معادل ۶۳ میلیون یورو برای سال جاری و سال آینده در تامین هزینه کنترل کانال مانش مشارکت خواهد کرد.
بنا بر اطلاعات منتشر شده از سوی مسئولان بریتانیا روز سه‌شنبه حدود ۴۳۰ زن و مرد خود را از طریق کانال مانش به آن کشور رسانده‌اند. "تاگس‌شاو" ورود این تعداد پناهجو طی یک روز به بریتانیا از طریق کانال مانش را بی‌سابقه اعلام کرده است.

 
برچسب ها: پناهجویان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *