به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۷:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب : ۲۸۳۹۰۴

بلینکن: قطر شریک حیاتی برای آمریکاست

بلینکن: قطر شریک حیاتی برای آمریکاست
گروه بین الملل: وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، قطر در بسیاری از زمینه‌ها شریکی حیاتی برای آمریکاست و واشنگتن قدردان نقش قطر در مذاکرات صلح افغانستان و نزاع میان فلسطین و اسرائیل است.
 آنتونی بلینکن، پیش از نشستش با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، همتای قطری خود در مقر وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن اظهارات مذکور را ایراد کرد.
وی افزود، شراکت با قطر تنها به سطح اقتصادی محدود نمی شود. بلکه این کشور شریکی واقعی در مسیر صلح و ثبات منطقه و مبارزه با تروریسم و داعش است.وزیر خارجه قطر هم ابراز امیدواری کرد که کشورش نقش بسزایی در میانجیگری تعدادی از درگیری ها داشته باشد و افزود، روابط میان دو کشور همچنان در حال توسعه است.همچنین وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد، آل ثانی با آدام اسمیت، رئیس کمیسیون نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا دیدار کرد.دو طرف در این دیدار روابط همکاری دوجانبه، افزایش سرمایه‌گذاری دفاعی میان دو کشور، موضوع پایگاه هوایی العدید آمریکا در قطر، بهبودی حقوق کارگران در قطر و تحولات اوضاع منطقه را بررسی کردند.
آل ثانی در این دیدار بر روابط استراتژیک بارز میان دو کشور، تداوم تلاش های قطر برای حفظ و صیانت از حقوق کارگران تاکید کرد.


 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *