به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ ساعت ۱۵:۳۹
کد مطلب : ۲۸۳۹۳۹
با شرایط فعلی؛

اریکسن اجازه بازگشت به فوتبال ایتالیا را ندارد

گروه ورزشی: کریستین اریکسن، ستاره دانمارکی اینتر، پس از ایست قلبی در یورو 2020 و کار گذاشتن یک ضربان‌ساز در سینه اش، دیگر اجازه بازی کردن در فوتبال ایتالیا را ندارد.
اریکسن اجازه بازگشت به فوتبال ایتالیا را ندارد
 کریستین اریکسن اجازه نخواهد داشت تا دوباره برای اینتر بازی کند مگر اینکه ضربان سازی که پس از ایست قلبی اش در سینه او کار گذاشته شده، برداشته شود.
ستاره 29 ساله اینتر در نخستین بازی دانمارک در یورو 2020 دچار ایست قلبی شد و پس از تلاش تیم پزشکی و عملیات احیا در کنار زمین به زندگی بازگشت. آینده فوتبالی اریکسن اما هنوز مبهم است.
پس از انتقال اریکسن به بیمارستان یک دستگاه ضربان ساز در سینه او کار گذاشته شد تا هرگونه اختلال مجدد در ضربان قلب او را تنظیم و برطرف کند.
 

اریکسن در اینترمیلان ایتالیا در سطح باشگاهی بازی می کند؛ کشوری که در هر دو سطح آماتوری و حرفه ای اجازه بازی به بازیکنانی که هرگونه ناهنجاری جدی قلبی داشته باشند، نمی دهد.
 
فرانچسکو براکونارو، عضو کمیته علمی فنی اتحادیه ایتالیا، فاش کرد که فوتبالیست دانمارکی برای بازی در فوتبال ایتالیا باید دستگاه ضربان ساز را در بیاورد، چرا که این کار نشان می هد که او دیگر از نظر قلبی مشکلی ندارد.
براکونارو در این باره گفت: "نمی توان به کریستین اریکسن اجازه قطعی بازی در فوتبال ایتالیا را داد.
اگر این بازیکن ضربان ساز را برداشته باشد، بنابراین این موضوع تایید می شود که پاتولوژی می تواند برطرف شود، پس او می تواند برای بازی در اینتر بازگردد."
 

 موتن بوسن، پزشک تیم دانمارک، پس از ترخیص اریکسن از بیمارستان گفت: "این دستگاه پس از حمله قلبی به دلیل اختلالات ریتم ضروری است.
کریستین این راه حل را پذیرفته و این طرح توسط متخصصان ملی و بین المللی که همه درمان یکسانی را توصیه می کنند، تایید شده است."
 

 
هافبک دانمارکی از 18 ماه پیش که از تاتنهام به این تیم پیوسته در 60 مسابقه برای اینترمیلان بازی کرده است. این بازیکن 29 ساله به تیم ایتالیایی کمک کرد تا فصل گذشته اولین قهرمانی خود در سری آ را در 11 سال گذشته به دست آورد.
اریکسن در طول دوران بازی اش در انگلیس در یک دوره شش و نیم ساله در شمال لندن، بیش از 300 بار برای اسپرز به میدان رفت.پروفسور سانجی شارما که هافبک سابق تاتنهام را بین سالهای 2013 و 2020 با استفاده از تست های سالانه آزمایش می کرد و سلامت او را زیر نظر داشت، گفت که اریکسن هیچ سابقه مشخصی در مورد مشکلات قلبی نداشته است، اما هیچ آزمایشی "بی خطا" نیست.