به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۱:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ ساعت ۰۹:۳۲
کد مطلب : ۲۸۴۰۱۰

افزایش عجیب مراجعات کرونایی به بیمارستان‌ها

افزایش عجیب مراجعات کرونایی به بیمارستان‌ها
گروه جامعه: معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی با بیان اینکه تبعات پیک پنجم لحظه به لحظه سخت‌تر می‌شود، گفت: شیب کماکان صعودی است و ما هنوز به قله پیک نرسیدیم.به گزارش  از مهر، سیدعلی دهقان منشادی معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی با بیان اینکه تبعات پیک پنجم لحظه به لحظه سخت‌تر می‌شود، گفت: مراجعات سرپایی به طرز عجیبی افزایش‌ یافته و در روزهای اخیر رکورد آمار بستری طی ۱۷ ماه گذشته را داشتیم.
 
وی ادامه داد: این وضع در اغلب بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران مشاهده می‌شود. به علاوه هجوم بیماران غیرکووید ۱۹ در این موج ما را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.
دهقان منشادی با اشاره به تعطیلی ۶ روزه تهران افزود: به نظر می‌رسد شیب کماکان صعودی است و ما هنوز به قله پیک نرسیدیم. این تعطیلات شش‌روزه ممکن است کمی به کاهش شتاب موج بیماری و رفع خستگی کادر درمان کمک کند.
 
وی با اشاره به افزایش فضاهای فیزیکی خدمت‌دهی به بیماران سرپایی و بستری کووید ۱۹ گفت: اجرای شیوه‌نامه درمان بحران در قالب بستری موقت به کاهش میزان بستری در این موج بسیار کمک کرد ولی با این‌حال کافی نیست.

معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی ادامه داد: وضع موجود خیلی خوب نیست، چاره‌ای نداریم جز اینکه اعمال جراحی الکتیو غیرضروری را به سرعت متوقف و از ظرفیت نیروهای اتاق عمل در بخش‌های کووید ۱۹ استفاده کنیم. از طرفی به همکاری گروه‌های پزشکی و پرستاری برای گسترش کلینیک رمدسیویر نیاز داریم.