به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۱:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ ساعت ۱۳:۰۹
کد مطلب : ۲۸۴۰۵۵

کشف شبکه قاچاق انسان به اروپا

کشف شبکه قاچاق انسان به اروپا
گروه بین الملل: یوروپل از انهدام یک باند قاچاق مهاجر خبر داده که صدها نفر را با اتومبیل‌های لوکس از ترکیه به یونان منتقل کرده‌اند.
این باند پس از آنکه یکی از اتوموبیل‌های مورد استفاده اعضای آن هنگام حمل مخفیانه پانزده مهاجر غیرقانونی به دام افتاد شناسایی و منهدم شد.گفته می‌شود که خودروهای متعلق به این شبکه قاچاق برای آنکه پلیس دستشان به آنها نرسد گاهی اوقات حتی با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت در جاده‌ها حرکت می کردند.
این عملیات گاهی نیز با حوادثی همراه بود و طی آن قاچاقچیان و مهاجران مجروح می‌شدند؛ به گفته یوروپل خودرویی که پانزده مهاجر را مخفیانه حمل می‌کرد نیز مشمول این حوادث شده بود.
 رهبران این شبکه قاچاق  طی عملیاتی با مشارکت نیروهای پلیس بلغارستان و مجارستان دستگیر شدند.در جریان حملاتی همزمان به محل استقرار اعضای این شبکه قاچاق در بلغارستان، یونان و مجارستان چهارده مظنون دستگیر شدند و ۲۵ خودروی لوکس، تعدادی تلفن همراه، سیم‌کارت، پول و ابزار استخراج رمز کشف و ضبط شد.به گفته پلیس پانزده دستگاه وسیله نقلیه توقیف شده در جریان این عملیات از نوع خودروهای لوکس و مدل بالا بوده است.این شبکه از طریق منطقه مرزی ماریتسا در بالکان مهاجران غیرقانونی را از ترکیه به یونان منتقل می‌کرد تا آنها بتوانند از آنجا راهی کشورهای اروپایی شوند.یک تحقیق دو ساله نشان می‌دهد که بیش از یکصد خودروی لوکس توسط این شبکه قاچاق مورد استفاده قرار گرفته و ۶۶ دستگاه از آنها قبل از انجام عملیات پلیس در ماه جاری پیش‌تر توسط مقامات کشورها توقیف شده بود.به گفته یوروپل،‌ خودروهای توقیف شده اغلب از برند‌های مختلف و گران قیمت اروپایی بودند. سدان لوکسی که پانزده مهاجر غیرقانونی را در آن جاسازی کردند نیز یکی از آنها بود.
قبل از عملیات  ۴۳ قاچاقچی مرتبط با این شبکه دستگیر شده بودند و یک قاچاقچی نیز در پی یک سانحه رانندگی جان باخته بود.در مجموع ۴۴۲ مهاجر غیرقانونی توسط این شبکه قاچاق شده‌‌‌اند که سیزده تن از میان آنها طی حوادث گوناگون جان خود را از دست داده‌اند.مظنونین به عضویت در این شبکه قاچاق برای عملیات انتقال از هر مهاجر ۲ تا ۲ هزار و پانصد یورو می‌گرفتند و در گروه‌های پانزده نفری آنها را از ترکیه به یونان عبور می‌دادند.
برچسب ها: قاچاق انسان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *