به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۰:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ ساعت ۱۷:۰۰
کد مطلب : ۲۸۴۱۱۴

نسخه قدیمی ها برای درمان تیروئید پرکار

نسخه قدیمی ها برای درمان تیروئید پرکار
گروه سلامت: عسل و گردو از تولید بیش از حد هورمون یا کمبود آن جلوگیری و آن را تنظیم می‌کند و مصرف منظم ترکیب این دو مغذی می‌تواند تیروئید پرکار را درمان کند.مخلوط عسل و آجیل یک درمان دارویی قدیمی است که به عنوان مکملی برای تحریک تعادل هورمون‌های تیروئید استفاده می‌شود؛ مصرف منظم آن، برای یک اقدام پیشگیرانه، می‌تواند از تولید پایین هورمون‌ها و یا تحریک و تولید بیش از حد آن‌ها جلوگیری کند.

مزایای عسل برای درمان تیروئید پرکار:
عسل غنی از آنزیم ها، ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات آنتی اکسیدانی است. عسل ارگانیک یکی از مفید‌ترین مواد دارویی برای سلامت انسان است. قند‌های طبیعی آن منبع مهمی برای انرژی سلول‌ها هستند و به همین دلیل از بروز عوارض ناشی از خستگی جلوگیری می‌کنند.عسل به بدن در برابر مواد مضر نظیر سموم و فلزات سنگین، که بر روی ظهور اختلالات تیروئید تأثیر می‌گذارد، کمک می‌کند و عسل حاوی مقادیر زیادی اسید‌های چرب امگا ۶ است که این‌ها مواد مغذی مورد نیاز برای تنظیم فرآیند‌های هورمونی بدن هستند.

مزایای گردو برای درمان تیروئید البته از نوع کم کار و چاق کنند:
نسخه‌ی بعدی مختص تیروئید کم کار و چاق کننده است. تعداد زیادی از مردم نمی‌دانند که آجیل خوب برای حفظ سلامتی تیروئید خوب است، این میوه خشک شده خوشمزه پر از مواد مغذی و خواصی است که به نوعی از عملکرد این غده پشتیبانی می‌کند. این‌ها حاوی مقادیر زیادی از سلنیوم، یک عنصر اساسی ضروری است که در فعالیت تیروئید مداخله می‌کند و بخش تفکیکی از هورمون‌ها را ترویج می‌دهد.

سطوح پایین این ماده معدنی مربوط به کمبود ید است که یک مشکل است و می‌تواند باعث کم کاری تیروئید شود. اسید‌های چرب ضروری آجیل برای جلوگیری از عدم تعادل التهابی در غده توصیه می‌شود و در بهبود گردش خون کمک می‌کند و نیز از ارزش انرژی بالایی برخوردار است.


چگونگی آماده سازی درمان تیروئید کم کار و چاق کننده با عسل و گردو:
برای تهیه این درمان، توصیه می‌شود از گردو‌های سبز استفاده کنید، زیرا آن‌ها حاوی انواع متعددی هستند که سلنیوم بیشتری دارند با این حال، اگر شما نمیتوانید آن‌ها را در این حالت خریداری کنید، میتوانید از گردو معمولی نیز استفاده کنید.

مواد اولیه:
۴۰ عدد گردو سبز
۳ فنجان عسل ارگانیک (۱ کیلوگرم)
ظرف
چاقو
ظرف شیشه‌ای با در
قاشق چوبی

آماده سازی:
۱. تقریبا نیمی از گردو‌های سبز را نصف کنید و آن‌ها را به قطعات کوچک تقسیم کنید.
۲. آن‌ها را در یک ظرف شیشه‌ای قرار داده و سپس با عسل ارگانیک بپوشانید.
۳. مواد تشکیل دهنده را با یک قاشق چوبی جدا کرده و شیشه را پر کنید.
۴. آن را در یک مکان سرد و تاریک قرار دهید و اجازه دهید ۷ تا ۱۰ روز بماند.

فواید عسل و گردوی سبز
طرز تهیه داروی گیاهی برای درمان تیروئید پرکار

طرز مصرف:
وقتی که زمان مصرفش سر رسید، ۲ قاشق چای خوری از آن را ناشتا، یا همراه صبحانه بخورید.اگر دوست دارید، در شب هم بخورید، تنها یا با یک تکه نان گندم سیاه.آیا آماده هستید تا این درمان خوشمزه و سالم را امتحان کنید؟ حتی اگر هنوز هیچ نشانه‌ای از مشکل تیروئید را ندارید، می‌توانید این دارو را در رژیم غذایی منظم خود برای حمایت از عملکرد تیروئید خود داشته باشید. در واقع این نسخه برای متعادل کردن عملکرد تیروئید گا‌ها در هر دو نوع استفاده می‌شود که گفتنی است در مورد فرد مصرف کننده تنها یک متخصص طب سنتی میتواند تصمیم بگیرد.