به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۶:۳۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب : ۲۸۴۲۳۳

ترامپ:چین باید به ما غرامت بدهد

ترامپ:چین باید به ما غرامت بدهد
گروه بین الملل: رئیس جمهور سابق آمریکا در تجمع موسوم به "تجمع برای حفاظت از انتخابات ما"  در محل "تئاتر فدرال آریزونا" در شهر فینیکس سخنرانی کرد.
دونالد ترامپ  در حالی در برابر مستمعین حاضر شد که آهنگ "خدا آمریکا را مورد لطف قرار دهد" متعلق به لی گرینوود در پس زمینه پخش می شد.ترامپ قبل از آن که مستمعین با تشویق و شعار حرف او را قطع کنند گفت: انتخابات 2020 مفتضح ترین و فاسدترین انتخابات بود.ترامپ این انتخابات را یک "فضاحت" خواند و  گفت که "کشور ما دارد نابود می شود".
ترامپ به مستمعین سخنرانی خود یادآور شد که آمریکا در زمان دولت او "در زمینه انرژی مستقل" بود اما حالا تحت دولت جو بایدن، این طور نیست؛ او در ادامه دولت فعلی آمریکا را از بابت ورود پیدا کردن به مذاکرات با سازمان اوپک و روسیه محکوم کرد.ترامپ گفت: ما نفت بسیار زیادی داشتیم، ما نمی دانستیم او با آن چه کار خواهد کرد.اوایل ماه جاری میلادی کشورهای سازمان اوپک پلاس تصمیم گرفتند توافق مربوط به کاهش تولید نفت را تا پایان 2022 تمدید کنند. آمریکا در مذاکرات اوپک شرکت نکرد اما واشنگتن از مذاکرات ابراز حمایت کرده است.ترامپ خاطر نشان کرد که با پوتین کنار می آید اما هیچ کس اندازه او با روسیه سرسخت نبوده است.او گفت که پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 را "متوقف کرده است" در حالی که جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آن را تایید کرد.ترامپ گفت: من با پوتین کنار می آیم چون این خوب است، من با او کنار می آیم او با من کنار می آید، اما هیچ کس بیشتر از من نسبت به روسیه سرسخت نبوده است.
وی افزود:ما داریم تبدیل به یک کشور کمونیستی می شویم. رهبران فعلی اجازه می دهند که کشورهای دیگر به آمریکا "امر و نهی کنند".رئیس جمهور سابق آمریکا گفت:ما فراتر از سوسیالیسم هستیم. وقتی شما مطبوعاتی ندارید که بتوانید با آن صحبت کنید، این جایی است که کار یک کشور کمونیست با آن شروعت می شود. ما به جز یکی دو تا شبکه بزرگ مطبوعاتی نداریم. ما صدایی نداریم. من تنها صدایم شنیده می شود چون رده بندی بالایی دارم.
ترامپ اظهار کرد: به خاطر داشته باشید من کسی نیستم که تلاش دارد دموکراسی آمریکا را تضعیف کند.  من تلاش می کنم آن را نجات دهم. کشور ما دارد توسط کسانی که حقی برای نابود کردنش ندارند نابود می شود. کسانی که به شکل غیرقانونی در یک انتخابات پیروز می شوند، کسانی که نباید انتخاب می شدند. آنها شکستی سنگین خوردند.
وی اظهار کرد: جو بایدن و دموکراتهای رادیکال دارند کشور ما را تخریب می کنند. من حتی معتقد نیستم که کار او است. من فکر نمی کنم جو بایدن بداند که کجا قرار دارد.
او همچنین گفت که دولت فعلی آمریکا از بابت موج مهاجران که به عبور از مرز جنوبی آمریکا ادامه می دهند مسئول است.ترامپ عنوان کرد: سیل مهاجران غیرقانونی دارد یک بار فشار خرد کننده به شهرهای ما وارد می سازد. تعداد خیلی زیادی از آنها وجود دارد. خیلی از آنها نمی توانند انگلیسی صحبت کنند. کشور ما استطاعت آن را ندارد. سیستم ما دارد در هم می شکند. شما نمی توانید از عهده آن بر بیایید. ترامپ همچنین از "توافق جدید سبز" در خصوص تغییرات آب و هوایی انتقاد کرده و گفت این ناعادلانه است که در بازی های المپین افرادی که به لحاظ بیولوژیکی مرد هستند با زنان رقابت کنند.ترامپ از رویکرد دولت فعلی آمریکا در خصوص مقابله با همه گیری کووید-19 علاوه بر سیاستگذاری های آن در قبال انرژی و مسائل دیگر انتقاد کرد.
رئیس جمهور سابق آمریکا دولت فعلی را به خاطر عدم تلاش کافی برای متوقف کردن شیوع کووید-19 محکوم کرده و بار دیگر چین را مقصر همه گیری خوانده و گفت که این کشور باید "به ما غرامت پرداخت کند".


 
برچسب ها: ترامپ