کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رنج و دردی عظیم برای این طلا (عکس)

5 مرداد 1400 ساعت 17:59

گروه ورزشی: این دست های تاول زده، مصداق همان مصرع مشهوری است که از کودکی به ما آموخته‌اند: نابرده رنج، گنج میسر نمی شود.


هیدلین دیاز، همین وزنه برداری که فیلیپین را بعد از یک قرن و برای اولین بار صاحب طلای المپیک کرد، یکی از چهره‌های ویژه چهارمین روز «توکیو ۲۰۲۰» بود.
 واکنش احساسی و گریه بی امان دیاز بعد از مهار وزنه و پشت سر گذاشتن رقیب چینی، یکی از پربیننده‌ترین ویدئوها در شبکه‌های اجتماعی بود.
دیاز در مجموع با رکورد 224 کیلوگرم طلای مسابقات المپیک توکیو را از آن خود کرد؛ طلایی که با رکورد شکنی نیز همراه بود و همانطور که گفته شد باعث شد اشک از چشمان این ورزشکار زن فیلیپینی جاری شود.  
همچنین شور و اشتیاق وصف ناشدنی دیاز هنگام مراسم اهدای مدال یکی دیگر از نکات جالب این روز رقابت‌های وزنه‌برداری زنان به شمار می آمد که تمام نگاه ها را به سمت خود جلب کرد. او همچنین در هنگام خوانده شدن سرود ملی فیلیپین با نشان دادن پرچم روی پیراهن خود حس وطن پرستی بالایش را هم به رخ کشید.
حتی این افتخار آفرینی تاریخی دیاز باعث شد که سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین نیز پیام تبریکی برای او ارسال کند که در بخشی از آن آمده است: " تمام فیلیپین به شما افتخار می کنند."
 

 

 

 اما کار این وزنه بردار فیلیپینی زمانی شگفت انگیزتر می‌شود که بدانیم او به دلیل محدودیت های ناشی از کرونا مدتی را هم نتوانسته بود تمرین کند اما نهایتاً هرطور که بود موفق شد مدال نقره خود را در المپیک ریو را در توکیو تبدیل به طلا کند و دست به یک تاریخ‌سازی باورنکردنی بزند.
 حالا امروز این وزنه بردار ۳۰ ساله عکسی از دست های پینه بسته و تاول زده منتشر کرده تا همه آن‌هایی که زورآزمایی طلایی او را دیده بودند، با وجه جدیدی از ورزش حرفه‌ای آشنا شوند؛ تاول، رنج و دست‌هایی که مرهم می‌خواهد.


کد مطلب: 284837

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/284837/رنج-دردی-عظیم-این-طلا-عکس

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir