به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۷:۴۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب : ۲۸۴۸۷۹

یکه‌تازی میزبان در جدول مدال‌های المپیک

یکه‌تازی میزبان در جدول مدال‌های المپیک
گروه ورزشی: برگزاری المپیک 2020، تحت الشعاع پاندمی کرونا، ضرر مالی سنگینی برای ژاپن به عنوان میزبان بازی ها داشت. در روزهای ابتدایی اما کسب مدال های پر تعداد و صدرنشینی در جدول توزیع مدال ها، تسکینی است برای کشور میزبان که بالاتر از کشورهایی چون امریکا، چین و روسیه قرار دارد.

ژاپن در پایان روز پنجم با 10 مدال طلا، 3 مدال نقره، 5 مدال برنز و مجموع 18 مدال در صدر جدول توزیع مدال های المپیک 2020 حضور دارد. این در حالی است که کاروان ژاپن در المپیک 2012 لندن موفق به کسب 7 مدال طلا شده بود و اینک در کمتر از یک هفته از شروع بازی ها، بیش از کل آن دوره مدال طلا کسب کرده است. این کشور در المپیک 2016 با مجموع 41 مدال که 12 تای آن طلا بود در مکان ششم جدول توزیع مدال ها قرار گرفته بود.
ژاپن 10 مدال طلای خود تا این لحظه را در رشته های جودو (54 مدال)، شنا، سافتبال، تنیس روی میز و اسکیت بورد کسب کرده است. به این ترتیب مشخص می شود که ژاپنی ها از همه توان خود در رشته سنتی شان جودو برای یکه تازی در المپیک بهره برده اند و تا کنون، نصف مدال های طلای خود در المپیک 2020 را در این رشته بدست آورده اند.

بعد از ژاپن، ترکیب همیشگی رتبه بندی توزیع مدال های المپیک را شاهد هستیم؛ جایی که امریکا، صدرنشین دو المپیک قبلی با 9 مدال طلا، 8 مدال نقره، 8 مدال برنز و مجموع 25 مدال که بیشترین تعداد از نظر کمی در میان تمام کشورهاست، در مکان دوم حضور دارد. بعد از امریکا، چین با فاصله ای کم و تنها به دلیل مدال نقره و برنز کمتر سوم است. کاروان ایران هم با تک مدال طلای رشته تیر اندازی در مکان بیست و سوم جدول توزیع مدال ها حضور دارد.

اعداد آخر از سمت راست، رتبه کشورها بر اساس تعداد مدال هاست.
مرجع : ورزش سه
برچسب ها: المپیک توکیو
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *