به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۹:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب : ۲۸۴۹۲۹

اضافه شدن 65 سالن در روزهای نیمه تعطیل سینما

اضافه شدن 65 سالن در روزهای نیمه تعطیل سینما
گروه فرهنگی: "با اتمام فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری، 65 سالن سینمایی تازه تاسیس و بازسازی شده در سراسر کشور به چرخه اکران اضافه خواهند شد."به گزارش ایسنا، در حالی که سالن های سینما، روزهای سختی را به دلیل شرایط خاص کرونایی و تعطیلات طولانی مدت و بازگشای های موقت می گذرانند که به نظر می رسد، با پایان پاندمی کرونا، چند ماهی طول بکشد که دوباره رونق بگیرند اما در روزهای که شرایط همچنان قرمز است و انواع و اقسام کروناها با اسامی مختلف ما را وارد پیک های مختلف کرده است،  خبری از سوی روابط عمومی "بهمن سبز" بدین شرح منتشر می شود:
"65 سالن سینمای تازه تاسیس و بازسازی شده در فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری همزمان با فرارسیدن عید غدیر خم با افتتاح نمادین نخستین پردیس سینمایی در شهر سقز استان کردستان، به چرخه اکران سینمای ایران اضافه خواهند شد.

این سالن‌ها جمعا 20 سینما در 12 استان کشور را شامل می‌شوند که طی آن 10.945 صندلی مورد بازسازی و احداث قرار گرفتند. توسعه سینماهای بهمن تهران، ایران ارومیه، مهتاب اصفهان، بهمن کاشان، بهار گز، بهمن اصفهان، سپهر ساری، سپاهان اصفهان، اکسین اهواز، آزادی آبادان، مهر سقز، آزادی بیجار، بهمن سنندج، بهمن سبزوار، بهمن شهرکرد، مهر شاهرود، آزادی کرمانشاه، آفریقا مشهد، عصر جدید گرگان، بهمن زنجان، فلسطین همدان، بهمن ملایر و... از جمله طرح‌های فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری بودند.

همزمان با بهره‌برداری از این سینماها که طی یک سال و نه ماه اخیر انجام شد، موسسه «بهمن سبز» فرآیند ساخت سینماهای فاز 2 و 3 طرح توسعه خود را در سراسر کشور آغاز کرده است و هم اکنون احداث 47 سالن سینمای دیگر را با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در دست ساخت دارد.

استان کردستان که 9 سالن سینمایی جدید را در پردیس‌های سینمایی بهمن سنندج، آزادی بیجار و مهر سقز آماده بهره‌برداری دارد، میزبان آئین افتتاحیه فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری خواهد بود.پردیس بهمن سنندج که پیش از بازسازی سه سالن سینمایی با 759 صندلی داشت، به 7 پرده نمایش ارتقا یافت و زین پس با 980 صندلی و یک کافه سینمای روباز پذیرای مخاطبان خواهد بود. همچنین سینما آزادی بیجار نیز پیش از این با یک سالن و 250 صندلی میزبان هنردوستان بود که الان  با احداث دو سالن جدید به یک سینمای سه سالنه همراه با 350 صندلی تغییر یافته است. علاوه بر این، سینما مهر سقز به عنوان نخستین سینمای شهر سقز در قالب یک پردیس سه سالنه همراه با 524 صندلی در این استان احداث شده است.

با افتتاح این سالن‌ها مجموع سالن‌های تحت مدیریت «بهمن سبز» در سراسر کشور به 181 پرده نمایش خواهد رسید. حوزه هنری برنامه ارتقای تعداد سالن‌های خود را تا میزان 400 پرده نمایش در انتهای اجرای طرح توسعه در دست اقدام دارد."به هر حال این خبر اگر در روزگار کرونایی نبودیم، خبر مسرت بخشی بود بنابراین امیدواریم هر چه زودتر کرونا تمام شود تا از این سالن ها نیز، مخاطبان واقعی استفاده کنند و البته
امید می رود مسئولان با برنامه ریزی بلند مدت، فکری به حال وضعیت آینده سینماداری در شرایط کرونا داشته باشند، در حالی که فقط گهگاهی پردیس های سینمایی فعالیت می کنند و برخی سینماهای تک سالنه و خصوصی به فکر تغییر کاربری افتاده اند.
برچسب ها: سینما