به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۶:۳۵
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب : ۲۸۴۹۹۶

كتك خوردن وزیر تاجیك از بستگان رئیس جمهور

كتك خوردن وزیر تاجیك از بستگان رئیس جمهور
گروه بین الملل: سه تن از خواهرزاده‌های رئیس جمهوری تاجیکستان در پی فوت مادرشان به دلیل ابتلا به کرونا، به وزیر بهداشت حمله کرده و او را کتک زدند.
 در جریان فوت "قربان بی رحمانوا"، خواهر امامعلی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان در سن ۶۴ سالگی و ۱۰ روز پس از بستری در یک بیمارستان خصوصی، خواهرزاده‌های رئیس جمهوری تاجیکستان "جمال‌الدین عبدالله‌زاده"، وزیر بهداشت و چند تن از مقام‌های بهداشت و درمان این کشور را به باد کتک گرفتند.اگرچه علت مرگ این زن مشخص نشد اما پزشکان می‌گویند وی به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرد.منابع محلی می‌گویند که وزیر بهداشت تاجیکستان به شدت مجروح شده است. همچنین تحقیقات اولیه برای بررسی این حمله انجام شده است.متخصصان بهداشت و پزشکانی از آلمان، روسیه و ازبکستان برای درمان خواهر رئیس جمهوری تاجیکستان به ملاقاتش رفته بودند.
این حمله به وزیر بهداشت تاجیکستان در حالی صورت گرفته که هیچیک از مقام‌های دولتی به این مساله واکنش نشان ندادند و معاون وزیر بهداشت نیز به سوالات پاسخ نداد.
کتک خوردن وزیر بهداشت تاجیکستان در پی تصمیم دولت آمریکا برای تامین واکسن کرونا برای این کشور آسیایی صورت گرفت. روز دوشنبه ۱.۵ میلیون دوز واکسن مدرنای اهدایی آمریکا از طریق کوواکس به تاجیکستان وارد شد.فوت خواهر رئیس جمهوری تاجیکستان در حالی رخ داده که چند هفته قبل هم مادر زن ۸۸ ساله‌اش بابت کووید-۱۹ درگذشت.بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، دست کم ۱۰ تن از اعضای خانواده رئیس جمهوری تاجیکستان به کرونا مبتلا شده‌اند.
مسئولان تاجیکستان می‌گویند، ۴۶۰ هزار تن از جمعیت ۹.۳ میلیون نفری این کشور تاکنون واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

 
برچسب ها: تاجیکستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۷:۱۵
آی دستشون درد نکنه. سرود یاد مستان دادند. روز شنبه جمع بشویم و یک کتک مفصلی به نمکی و جهان پور بزنیم. (375192)