به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۱:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ساعت ۱۸:۰۸
کد مطلب : ۲۸۵۰۱۵

خروج ۹۵ درصدی نیروهای آمریکا از افغانستان

خروج ۹۵ درصدی نیروهای آمریکا از افغانستان
گروه بین الملل: فرماندهی مرکزی آمریکا(سنتکام) اعلام کرده که ۹۵ درصد از نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان از این کشور خارج شده‌اند.
سنتکام در صفحه توییتر خود نوشته بعد اعلام رسمی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان از سوی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، تاکنون معادل ۹۸۴ بار هواپیمای سی -۱۷ لوازم از افغانستان بیرون برده شده و بیش از ۱۷ هزار و ۷۴ قطعه تجهیزات نیز برای تخریب سپرده شده است.فرماندهی مرکزی آمریکا گفته، تمام تجهیزاتی که برای تخریب سپرده شده، مربوط به تجهیزات دفاعی نبوده و تجهیزات اصلی نیز محسوب نمی‌شدند.سنتکام افزود که هفت پایگاه نیز در این مدت به ارتش افغانستان واگذار شده است.
در بیانیه خبری این نهاد آمده که ژنرال مکنزی، فرمانده سنتکام در سفر اخیرش به کابل، نسبت به کمک طولانی‌مدت آمریکا به افغانستان و نیروهای ملی این کشور اطمینان داده است.
در روزهای اخیر با افزایش حملات طالبان، نیروهای دولتی افغانستان کنترل شماری از ولسوالی‌ها را از دست دادند. اما در روزهای اخیر مقام‌های افغان اعلام کردند که کنترل ۳۵ ولسوالی را از طالبان پس گرفته‌اند.در این گزارش از ژنرال مکنزی، فرمانده مرکزی آمریکا نقل قول شده که در چند روز گذشته آمریکا حملات هوایی خود را به حمایت از نیروهای امنیتی افغان افزایش داده است.
او افزوده، آمریکا آماده است در صورت ادامه حملات طالبان، سطح حمایتش را از نیروهای افغان ادامه دهد.او گفته که در کنار حمایت هوایی، آمریکا به پشتیبانی، حمایت مالی، شریک کردن اطلاعات و مشورت امنیتی با افغانستان همکاری خواهد کرد.


 
برچسب ها: افغانستان