به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۸:۳۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ساعت ۱۸:۲۵
کد مطلب : ۲۸۵۰۲۴

صعود تیم های فوتبال برزیل و کره‌ در المپیک

صعود تیم های فوتبال برزیل و کره‌ در المپیک
گروه ورزشی: در آخرین دور از بازی‌های مرحله گروهی فوتبال المپیک 2020 توکیو، امروز (چهارشنبه) در گروه B، دو بازی برگزار شد که در مهمترین بازی تیم کره جنوبی با نتیجه 6 بر صفر هندوراس را در هم کوبید. هوانگ 12 (پنالتی)، دو جائه ون 19 (پنالتی)، یوی جو هوانگ 5+45 و 52 (پنالتی)، جین جو هوانگ 64، کانگ این لی 82 گل‌های کره را در این بازی زدند ضمن اینکه هندوراس از دقیقه سی‌ونهم بازی با اخراج یکی از بازیکنانش 10 نفره شد.
در دیگر بازی این گروه رومانی و نیوزیلند به تساوی بدون گل بسنده کردند.
با این نتایج وضعیت گروه B‌ به شرح زیر است:
1- کره جنوبی 6 امتیاز (صعود به مرحله یک چهارم نهایی به عنوان تیم اول)
2- نیوزیلند 4 امتیاز و تفاضل گل صفر (صعود به مرحله یک چهارم نهایی به عنوان تیم دوم)
3- رومانی 4 امتیاز و تفاضل گل 3-
4- هندوراس 3 امتیاز
در گروه D‌ نیز دو بازی برگزار شد که در یکی از آنها برزیل با نتیجه 3 بر یک عربستان سعود را شکست داد، عربستانی که حذفش پیش از مسجل شده بود. ماتئوس کونیا 14، ریچارلیسون 76 و 3+90 برای برزیل و عبدالله الامیری 27 برای عربستان گلزنی کردند. به این ترتیب عربستان بدون حتی کسب یک امتیاز از المپیک خداحافظی کرد.
در بازی دیگر آلمان مقابل ساحل عاج به تساوی یک - یک رضایت داد. بنجامین هنریخس 67 (گل به خودی) برای ساحل عاج و ادوارد لوون 73 برای المان گلزنی کردند. این نتیجه به معنای حذف نایب قهرمان دوره قبلی المپیک بود.
با این نتایج وضعیت گروه D به شرح زیر است:
1- برزیل 7 امتیاز (صعود به مرحله یک چهارم نهایی به عنوان تیم اول)
2- ساحل عاج 5 امتیاز (صعود به مرحله یک چهارم نهایی به عنوان تیم دوم)
3- آلمان 4 امتیاز
4- عربستان سعود بدون امتیاز
در ادامه بازی‌های دور آخر مرحله گروهی از گروه C استرالیا به مصاف مصر است و اسپانیا برابر آرژانتین قرار گرفته است. همچنین از ساعت 16 به وقت تهران نیز فرانسه برابر ژاپن قرار می‌گیرد و آفریقای جنوبی مقابل مکزیک صف‌آرایی می‌‌کند.
برچسب ها: المپیک توکیو