به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۱:۱۵
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ ساعت ۱۹:۰۳
کد مطلب : ۲۸۵۱۴۴

وقوع سیل مرگبار در شرق افغانستان

وقوع سیل مرگبار در شرق افغانستان
گروه جامعه:  با وجود فراگیری سیل در سرتاسر ولایت شرقی نورستان، قریه «مهردیش» از توابع ولسوالی (شهرستان) کامدیش، بیش‌ترین آسیب را در نتیجه جاری شدن این سیل متحمل شده است.
برآوردهای اولیه مقام‌های محلی ولایت نورستان نشان می‌دهد که افزون بر ۳۰۰ منزل مسکونی خسارت دیده و حداقل ۸۰ واحد مسکونی تخریب شده‌ که در نتیجه آن صدها نفر بی‌سرپناه شده‌اند. همچنین حدود ۱۵۰ تن بر اثر این سیلاب ناپدید شده‌اند که تاکنون از این میان اجساد ۳۰ تن پیدا شده و به این ترتیب مجموع کشته‌های ناشی از وقوع این سیل به ۴۰ نفر رسیده است.مقام‌های محلی ولایت نورستان همچنین اعلام کرده‌اند که این سیل خسارت قابل توجهی نیز به تاسیسات زیربنایی این ولایت وارد کرده و از جمله دو پل بزرگ این ولایت را به طور کامل تخریب کرده است. آنها پیش‌بینی کرده‌اند که تلفات جانی و خسارت‌های مالی این سیل در ساعت‌های آینده افزایش یابد.
با وجود این که کنترل بخشی از مناطق آسیب دیده از سیل به ویژه ولسوالی کامدیش در اختیار طالبان است، دولت افغانستان در تلاش است تا عملیات امدادرسانی با همکاری نهادهای کمک‌رسان بی‌طرف انجام دهد.
ولایت‌های شرقی و شمال‌شرقی افغانستان که در مجاورت مرز پاکستان قرار دارند، بیش از سایر ولایت‌های این کشور در خطر وقوع سیل‌های مخرب قرار دارند.
برچسب ها: افغانستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *