به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۱:۱۵
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب : ۲۸۵۲۲۳

مرغ سهمیه‌بندی شد؛خرید با کارت ملی

مرغ سهمیه‌بندی شد؛خرید با کارت ملی
گروه اقتصادی:در برخی از استان‌های کشور مرغ سهمیه بندی شده و با استفاده از کارت ملی به متقاضیان ارائه می‌شود.مرغ در برخی شهر‌های جنوبی از جمله قشم سهمیه بندی شده و به هر نفر فقط یک مرغ با کارت ملی تعلق می‌گیرد. رئیس اتحادیه پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اعلام این خبر گفت که تولید مرغ وضعیت وخیمی دارد.

قیمت مرغ در برخی از شهر‌ها از کیلویی ۴۵ هزار تومان گذشت. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که فعالان صنعت پرورش مرغ می‌گویند که وضعیت تامین خوراک دام و طیور و تولید مرغ وخیم است و احتمال دارد بازار در نیمه دوم سال با مشکلات جدی تری مواجه شود.علاوه بر افزایش قابل توجه قیمت مرغ، برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که مرغ دوباره در برخی از شهر‌های جنوب کمیاب شده است. به عنوان مثال در حال حاضر مرغ در جزیره قشم پیدا نمی‌شود و بسیاری از مرغ فروشی‌ها در این جزیره به دلیل کمبود مرغ تعطیل هستند.

برخی فروشندگان مرغ در تهران هم می‌گویند به دلیل کمبود دان، جوجه ریزی نسبت به ماه‌های گذشته کمتر شده است.رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در این زمینه  گفت:میزان جوجه ریزی کم نشده است. بلکه وزن مرغ‌ها کمتر شده، به عنوان مثال در گذشته به ازای پنج کیلوگرم، دو عدد مرغ تولید می‌شد. حالا این پنج کیلوگرم به سه عدد مرغ رسیده است.محمد یوسفی همچنین گفت:نه تنها جزیره قشم بلکه بسیاری از مغازه‌ها در ویترین‌های خود مرغ ندارند و به دلیل تحریم یا دان مرغ وارد نمی‌شود یا کیفیت لازم را ندارد و همین مساله باعث شده است که مرغدار‌ها مرغ خود را زودتر به کشتارگاه ببرند.

قیمت مرغ ۴۵ هزار تومان شد
شنیده‌ها حاکی از این است که قیمت مرغ در برخی از شهر‌ها تا ۴۵ هزار تومان افزایش داشته است، این در حالی که نرخ مصوب مرغ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است.رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه مغا زه‌ها نباید مرغ را گران‌تر از ۳۵ هزار تومان بفروشند، توضیح داد:مرغ قطعه بندی در تهران با قیمت ۴۵ هزار تومان فروخته می‌شود، اما مغازه‌ها نباید مرغ را گران‌تر از ۳۵ هزار تومان بفروشند.

یوسفی بیان کرد:احتمالا افزایش قیمت مرغ در روز‌های آینده ادامه دارد و باید صبر کرد تا ببینیم در دولت جدید چه برنامه ریزی برای واردات و توزیع خوراک دام و طیور در نظر می‌گیرند.ناصر نبی پور، رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران هم به صدا و سیما گفته است:فشار کمبود نهاده دامی و افزایش سایر هزینه ها، باعث کاهش جوجه ریزی در مرغداری‌ها شده، که عرضه تخم مرغ در ماه‌های آتی را کاهش می‌دهد.
مرجع : تجارت نیوز
برچسب ها: مرغ سهمیه بندی

ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۵/۰۸ ۲۲:۱۹
نخرند
مگه چقدر مردم مرغ می‌خورند
مردم نخرید تا مرغ ها تو دست شان بمونه (375274)
۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۱۵:۳۱
مردم از گشنگی دارن‌ هلاک‌نیشن با این‌وضع اقتصادی و این تورررم
تا کی اااخه (375302)
۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۱۶:۲۶
اقاپدر وارد کننده های غذای مرغ درامده ذرت که نباشه بقیه وارد کننده ها بیچاره شدن چیکار می کنید (375305)
محمدحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ۰۹:۱۹
این از ناتوانی مسئولان‌ است دام خوراکی مرغه که که در گمرگ نمیزارن تخلیه بشه ببینید کارچه کسی است اونو اعدام کنید درست میشه مگر از طایفه وقوم مسئولان‌ باشد که جز تشویق ندارد .اگر دولت دستور دهد دونه وخوراکی ها در گمرگ نخواهد ماند همچون مشکلی پیش نمی آید..در ضمن کسی که میره دونه مرغ بیاره بجاش رژ لب میاره وبا مسئولان‌ میگه میخنده یعنی این ..مسول مسئول نیست (375318)